Četvrtak, 16.12.2010.

20:53

Prošli Lil i Aris, ispao Atletiko

Odigrani su mečevi poslednjeg šestog kola Lige Evrope u grupama A, B i C, posle kojeg su plasman u 1/16 finala obezbedili Aris i Lil.

Izvor: AG

Autor: AG

Aris je pobedio kod kuće Rosenborg sa 2:0 i tako zauzeo drugo mesto u B grupi, dok je Lil u direktnom duelu za prolaz pobedio Gent sa 3:0.

U ostalim duelima Juventus i Mančester siti odigrali su nerešeno 1:1, a Leh je pobedio Salcburg u Austriji sa 1:0. U duelu Leverkuzena i Atletiko Madrida nije bilo pobednika (1:1), pa je branilac trofeja ispao iz daljeg takmičenja.

U poslednjem meču C grupe Levski je u Sofiji pobedio lisabonski Sporting sa 1:0.

Grupa A:

U A grupi pred poslednje kolo bilo je poznato da će Mančester siti i Leh u narednu fazu, a poljski tim mogao je lako i do prve pozicije u grupi. To se međutim nije dogodilo pošto je Siti uspeo da u Torinu osvoji bod protiv Juventusa.

Italijanski tim poveo je u 43. minutu golom 19-godišnjeg Nikola Đanetija koji igra na pozajmici iz Sijene, a važan bod timu Roberta Mančinija doneo je Brazilac Žo 13 minuta pre kraja. Srpski reprezentativac Miloš Krasić igrao je do 57. minuta kada ga je trener Luiđi Del Neri zamenio očigledno želeći da ga odmori za mečeve u Seriji A. Sa druge strane, Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu za ovaj meč. Zanimljivo je da je Juventus takmičenje u Ligi Evrope završio sa šest nerešenih mečeva i gol razlikom 7-7.

U drugom meču grupe Leh je nastavio sa sjajnim izdanjima u Ligi Evrope, pobedivši Salcburg u Austriji sa 1:0. Jedini gol za ekipu Hosea Marije Bakera postigao je Bosanac Semir Štilić.

Grupa B:

I pred duele šestog kola bilo je jasno da će branilac trofeja Atletiko Madrid teško do 1/16 finala najviše zahvaljujući porazu od Arisa u Madridu. ’Jorgandžije“ su pred ovo kolo imale isti broj bodova kao i grčki tim, ali su bili na trećem mestu na tabeli zbog lošijeg međusobnog duela.

Aris nije ništa prepustio slučaju, pobedio je u Solunu Rosenborg sa 2:0 i tako osigurao evropsko proleće. Golove su postigli Cesarek u 45. i Fati u poslednjem minutu utakmice.

Na duelu u Leverkuzenu, domaći Bajer poveo je protiv Atletika 20 minuta pre kraja preko Helmesa, a oproštajni gol za Atletiko u Ligi Evrope dao je Merida tri minuta kasnije.

Grupa C:

U grupi C Sporting je i pred ovo kolo obezbedio pro mesto u grupi, a za drugo su se borili Gent i Lil u direktnom duelu. Belgijanci su imali dva boda više od Francuza, ali je Lil ubedljivo pobedio na svom terenu sa 3:0 i tako preskočio Gent na tabeli. Golove za francuski tim postigli su Obraniak u 30. Frau u 56 i Sov u 89. minutu utakmice.

Pobedom se od Lige Evrope oprostio bugatrski LEvski, koji je takmičenje završio sa sedam bodova, isto koliko i Gent. Jedini gol u Sofiji postigao je Mladenov u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Lil – Gent 3:0
Levski – Sporting 1:0

1. Sporting 6 4 0 2 14:6 12
2. Lil 6 2 2 2 8:6 8
3. Gent 6 2 1 3 8:13 7
4. Levski 6 2 1 3 6:11 7