Liga 1: Minimalci Rena i Tuluza

Fudbaleri Rena, Sošoa, Tuluza i Olimpik Liona slavili su u 16. kolu francuske Lage 1.

Izvor: LB

Autor: LB

Ren je golom Viktora Montana pobedio Monako sa 1:0, baš kao i Tuluz koji je, pogotkom Federika Santandera, bio bolji od Kaena.

Sošo je rezultatom 2:1 slavio protiv Valensijena, a istim rezultatom je Olimpik Lion, na strani, savladao Monpelje. Gol odluke na tom meču postigao je Lisandro Lopes u poslednjim u sudijskoj nadoknadi vremena. Arl i Nansi su remizirali rezultatom 1:1, baš kao i ekipe Lansa i Oksera.

Na tabeli trenutno vodi Ren koji ima 27 bodova, jedan više od Marseja, ali prvak Francuske ima i meč manje. Trećeplasirani Lion takođe ima 26 bodova, a potom slede Lil i Brest sa po 25, ali oba tima tek u nedelju igraju svoje mečeve 16. kola.

Od srpskih fudbalera igrali su Milan Biševac, Branko Lazarević i Nenad Kovačević. Biševac je odigrao ceo meč za Valensijen, baš kao i Lazarević, koji je odigrao svih 90 minuta za Kaen, dok je Kovačević, u ekipi Lansa, priliku dobio od 75. minuta kada je zamenio Keitu.