Subota, 04.12.2010.

18:04

Arsenal prvi, Čelsi bez pobede

Londonski Arsenal preuzeo je prvo mesto na tabeli Premijer lige posle 16. kola pošto je meč Mančester junajteda sa Blekpulom odložen.

"Tobdžije“ su u malom gradskom derbiju pobedile Fulam 2:1 i sa 32 boda imaju jedan više od "crvenih đavola“. Oba gola na "Emirejtsu" psotigao je Samir Nasri.

Blizu istog učinka bio je i Čelsi, ali tim Baneta Ivanovića u finišu ostao bez pobede protiv Evertona (1:1) i prekida loše serije rezultata. Drogba je u 42. minutu pogodio penal za 1:0, ali je izjednačio rezervista Bekford.

Prednost od 1:0 uspeo je da sačuva samo Mančester siti protiv Boltona. Karlos Tevez je savladao Jaskalainena još u četvrtom minutu, ali gosti nisu uspeli da do kraja meča ugroze Harta. Nije im pomoglo ni isključenje Aleksandra Kolarova u 79. minutu. Srpski reprezentativac je za samo pet minuta dobio dva žuta kartona.

Slično kao Čelsi, prošao je i Totenhem koji je do poslednjih deset minuta imao minimalnu prednost protiv Birmingema, ali je domaći tim golom Gardnera na asistenciju rezerviste NIkole Žigića osvojio bod (1:1). "Spursi" su poveli golom Basonga u prvom poluvremenu, Žigić je igrao poslednjih pola sata.

Ubedljiv trijumf ostvario je Blekburn koji je sa 3:0 savladao Vulverhempton koji je sve dalje od sigurne zone. Dan, Emerton i Nelsen bili su strelci protiv Vulvsa za koje je ceo meč odigrao Nenad Milijaš.

Pobednika nije bilo ni u Viganu gde je gostova Stouk. Na ovom meču bilo je najviše golova, četiri, a svi su postignuti u prvom poluvremenu. Stouk je preko Huta poveo u 18. minutu, ali je u 29. Kolins postigao autogol i izjednačio. Samo dva minuta kasnije Eterington donosi novu prednost gostima, ali pet minuta pre kraja poluvremena Kleverli ponovo vraća domaći tim u igru.