Ponedeljak, 29.11.2010.

22:52

Surova Barsa ponizila Real - 5:0!

Fudbaleri Barselone deklasirali su Real Madrid sa 5:0 (2:0) u derbiju 13. kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Golovima Ćavija u 10. i Pedra u 18. minutu Katalonci su brzo stvorili ogromnu prednost, David Vilja je sa dva gola (54-57. minuta) rešio pitanje pobednika, a Hefren Suares dokusurio je Madriđane.

To je peta uzastopna pobeda trenera Pepa Gvardiole nad Realom, a prvi poraz Žozea Murinja kao trenera ’kraljevskog’ kluba. Barsa je trijumfom zaposela čelo tabele i sada ima dva boda više od Reala.

Iako su mnogi očekivali da će Real dolaskom Murinja prekinuti negativnu seriju u mečevima sa Barselonom, već posle 20-ak minuta bilo je jasno da od toga nema ništa.

Katalonci su nametnuli svoj stil igre, držali loptu u nogama i vrlo brzo su došli do prve prilike, ali lopta je posle udarca Mesija u sedmom minutu završila na stativi. Samo tri minuta posle toga Barsa stiže do prednosti – Mesi i Inijesta kombinovali su po levom boku, lopta se posle šuta Inijeste odbila od Marsela do Ćavija Ernandesa, koji uspeva da savlada Kasiljasa.

Real se na momenat trgao i zapretio udarcem Di Marije sa distance, ali golman Valdes prosledio je loptu u korner.

’Kraljevski’ klub u jednom kratkom intervalu preuzeo je kontrolu nad loptom, ali ekipa Pepa Gvardiole duplira vođstvo u 18. minutu – akcija se sastojala od 25 dodavanja, a na kraju je Vilja dodao do Pedra Rodrigesa, a 23-godišnji krilni igrač je iz neposredne blizine sproveo loptu u mrežu.

Realova igra na sredini terena bila je nepovezana, nervoza je rasla, a Ronaldo je dobio žuti karton nakon kontatka kontakta sa Gvardiolom koji mu je sakrio loptu. Portugalac se pre toga već svađao sa sudijama, pa je opomena bila neminovna.

Do kraja poluvremena Ronaldo je imao dva solidna pokušaja iz velike udaljenosti, ali Barsa je manje-više rutinski čuvala stečeni suficit.

Počelo je drugo poluvreme, a Katalonci su i dalje jurišali ka golu bespomoćnog rivala. Karvaljo i Kasiljas maestralno su sprečili Vilju da postigne gol početkom poluvremena, potom je Ćavi propustio izglednu priliku, ali spasa nije bilo u 54. minutu – Mesi je poslao loptu u prazni prostor, a David Vilja je izbegao ofsajd zamku i savladao Kasiljasa.

Barsa je nastavila da igra u jednako snažnom ritmu želeći da ponizi najljućeg rivala. Madriđani nisu uspeli ni da se konsoliduju od trećeg gola, a David Vilja je tri minuta kasnije postigao još jedan – uloga asistenta ponovo je bila namenjena Mesiju, koji je dodavanjem izigrao statičnu odbranu gostiju, a Vilja je bio nemilosrdan u realizaciji – 4:0.

Posle toga ekipa Pepa Gvardiole smanjila je gas, a trener gostiju Žoze Murinjo zamenio je indisponiranog Marsela Arbeloom u želji da izbegne još veću sramotu.

Odličnu priliku imao je Bojan Krkić posle dodavanja Ćavija, ali mladi centarfor nije dobro iskontrolisao loptu. Ipak, Bojan se iskupio u samom finišu meča, kada je asistirao 22-godišnjem Hefrenu Suaresu za ubedljivih 5:0.

Do kraja meča isfrustrirani Serhio Ramos dobio je crveni karton, a Real je osramoćen napustio Kamp nou.