Ibrahimović čuva prvo mesto

U prvim mečevima 13. kola italijanske Serije A slavili su fudbaleri Milana i Rome.

Izvor: LB

Autor: LB

Milan je golom Zlatana Ibrahimovića, u 45. minutu, savladao Fiorentinu, dok je Roma pobedila Udineze sa 2:0. Strelci za ‘vučicu’ bili su Žeremi Menes u 24. i Marko Borijelo u 56. minutu. Menes je kod drugog gola bio asistent. Domaći tim je meč završio sa 10 igrača pošto je u 81. minutu isključen Nikolas Burdiso.

Milan će zahvaljujući novom trijumfu sigurno ostati na prvom mestu na tabeli. ‘Rosoneri’ sada imaju 29 bodova, četiri više od drugoplasiranog Lacija. Za Fiorentinu, koju sa klupe vodi Siniša Mihajlović, svih 90 minuta igrao je Adem Ljajić.

Sa druge strane, Roma je protiv Udinezea nastavila niz od sedam utakmica bez poraza - pet pobeda i dva remija, dok gosti nisu slavili na ‘Olimpiku’ u poslednje četiri godine. ‘Vučica’ se tako probila na treće mesto na tabeli i sada ima 22 boda, jedan više od Napolija, a dva više od Juventusa i Intera.