BL: Ubedljivi Šalke i Hofenhajm

U subotu je odigrano sedam mečeva 13. kola Bundeslige, a najubedljivije pobede ostvarili su fudbaleri Šalkea i Hofenhajma.

Izvor: LB

Autor: LB

Šalke je savladao Verder sa 4:0, dok je Hofenhajm istim rezultatom pobedio Ajntraht u Frankfurtu.

Pobede na strani upisali su i Borusija Dortmund, Majnc i Kajzerslautern, dok je Hanover kod kuće dobio Hamburger sa 3:2. U poslednjem meču dana Bajer Leverkuzen i Bajern Minhen su remizirali rezultatom 1:1.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na strani Frajburg sa 2:1 i tako zadržali sedam bodova prednosti u odnosu na najbliže rivale.

Borusija je do nove pobede stigla posle preokreta pošto je Frajburg do 76. minuta vodio sa 1:0. Robert Levandovski tada je izjednačio na 1:1, a tri minuta kasnije, autogolom Hrvata Mensura Mujdže, gosti prave potpuni rezultatski preokret.

Tim iz Dortmunda sada ima 34 boda, sedam više od Majnca, koji je, takođe posle preokreta, slavio na gostovanju u Menhengladbahu sa 3:2.
Domaći tim je poveo golom Marka Reusa u 53. minutu, izjednačio je Šurle u 64, ali je samo pet minuta kasnije Reus ponovo doneo prednost Borusiji. Trijumf Majncu doneo je Sami Alagui, koji je u završnici meča postigao dva gola, u 76. i 88. minutu.

Istim rezultatom je i Hanover savladao Hamburg i to zahvaljujući golu Mike Hankea u poslednjem minutu meča.

Ubedljiv je bio je Šalke, koji je deklasirao Verder iz Bremena sa 4:0 uz het-trik Raula. Sjajni španac se u strelce upisao u 45, 56. i 71. minutu , dok je prvi gol za Šalke postigao Metcelder u 22. minutu.

Hofenhajm je savladao Ajntraht takođe sa 4:0, golovima Borisa Vukčevića u 31, Vedada Ibiševića u 69. i 70, kao i Mlape u 90. minutu.