Subota, 20.11.2010.

18:48

Čelsi izgubio, Junajted pobedio

Fudbaleri Čelsija izgubili su od Birmingema u gostima sa 1:0 u 14. kolu Premijer lige i tako pretrpeli drugi uzastopni poraz.

To je iskoristio Mančester juanjted koji se pobedom nad Viganom od 2:0 izjednačio sa ‘plavcima’ na tabeli.

Pobednički gol za Birmingem postigao je Li Bojer u 17. minutu meča u kome je Nikola Žigić za domaće igrao do 72. minuta, dok je Branislav Ivanović sve vreme bio u timu Čelsija. Tim Karla Ančelotija je i dalje prvi na tabeli ali samo zahvaljujući boljoj gol razlici od Junajteda.

Tim Aleksa Fergusona pobedio je Vigan sa 2:0 golovima Patrisa Evre i Čičarita Ernandesa. Iako nije oduševio Juajted je rutinski slavio, a posao su mu olakšali i fudbaleri Vigana, koji su do 62. minuta dobili dva crvena kartona.

Duel sa Viganom bio je i prvi za Vejna Runija posle pauze od 16. oktobra. Runi je u igru ušao u 56. minutu. Nemanja Vidić sve vreme je bio na terenu, i kapitenski je odradio posao u odbrani.

Najubedljiviji je bio Bolton, koji je savladao Njukasl sa 5:1, dok je Stouk Siti odneo bodove sa gostovanja kod Vest Brombič Albiona - 3:0.

Blekpul je sa 2:1 pobedio Vulverhempton za koji je od 29. minuta igrao Nenad Milijaš.