Subota, 20.11.2010.

13:59

Pobede Partizana, Voše i Metalca

Fudbaleri Partizana, Vojvodine i Metalca ostvarili su pobede u mečevima 13. kola Jelen Superlige.

Partizan je bio ubedljiv na Banovom Brdu protiv Čukaričkog sa 4:2, Vojvodina je savladala Inđiju sa 2:0, a Metalac Slobodu Point Sevojno sa 3:2.

Meč BSK Borča – OFK Beograd završen je rezultatom 1:1, dok na susretima Javor – Hajduk i Smederevo – Spartak Zlatibor voda nije bilo pogodaka.

Partizan je već u osmom minutu poveo pogotkom Ilijeva posle greške Petrovića. Do kraja poluvremena ’crno-beli’ su imali tri gola prednosti, a strelci su bili Babović u 22. i Moreira u 30. minutu. Do četvrtog pogotka Partizan je došao u 10. minutu nastavka preko Klea, a poraz Čukaričkog ublažio je Cakić sa dva gola u poslednjih 15 minuta igre.

Vojvodina je već u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika u susretu sa Inđijom. Već u desetom minutu Lazetić je doveo domaću ekipu u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Brana Ilić pet minuta pre kraja poluvremena. Gostisu poslednjih pola sata igrali sa igračem manje zbog isključenja Vukobratovića.

Meč između Metalca i Slobode Point Sevojno obilovao je preokretima. Nakon što je domaća ekipa povela u 8. minutu pogotkom Betoligara, gosti su već u 26. minutu vodli sa 2:1. U drugom poluvremenu prvo je Betoligar izjednačio u 60. minutu, da bi Simović doneo trijumf Metalcu pogotkom pet minuta pre kraja.

Meč između BSK-a i OFK Beograda na Omladinskom stadionu završio se rezultatom 1:1 pogocima u poslednjih 15 minuta meča, dok su susreti u Ivanjici, između Javora i Hajduka, i Smederevu, između istoimenog kluba i Spartaka, završeni bez golova.