Nedelja, 14.11.2010.

19:49

Pobeda Sevilje u poslednjem minutu

U nedelju je nastavljeno takmičenje u španskoj Primeri, a slavili su Real Madrid, Malaga, Erkules i Sevilja.

Izvor: LB

Autor: LB

'Kraljevski klub' je u 11. kolu, golom Gonzala Iguaina, savladao Sporting Hihon, Malaga je pobedila Levante sa 1:0, Erkules je dobio Real Sosijedad sa 2:1, a istim rezultatom je i Sevilja savladala Saragosu. Na mečevima Majorka – Deportivo La Korunja i Rasing Santander – Espanjol nije bilo golova. U poslednjem meču kola Valensija je savladala Hetafe sa 2:0.

Na prvo mesto na tabeli ponovo se vratio Real, koji sada ima 29 bodova, jedan više od Barselone. Viljareal je treći sa 23 boda, Sevilja je četvrta sa 20, dok se na petom mestu nalazi Espanjol koji ima bod manje.

Fudbaleri Sevilje su na strani savladali Saragosu sa 2:1, a odlučujući pogodak postigao je Alvaro Negredo u poslednjim trenucima utakmice. On je prethodno osvojio loptu na polovini terena i sa ivice kaznenog prostora savladao golmana Saragose Antonija Doblasa. Gosti su poveli u 29. minutu preko Luisa Fabijana, ali je Nikolas Bertolo u 53. doneo izjednačenje Saragosi. Srpski internacionalac Ivan Obradović odigrao je svih 90 minuta za domaći tim.

Erkules je golovima Davida Trezegea i Rojstona Drentea napravio preokret i savladao Real Sosijedad sa 2:1. Erkules je tako ostvario prvu pobedu u poslednjih pet mečeva. Na drugoj strani jedini gol za Sosijedad postigao je Antoan Grizman u 16. minutu.