Nedelja, 14.11.2010.

18:50

BL: Sjajni Gomez za trijumf Bajerna

Kompletirano je 12. kolo nemačke Bundeslige, a pobede su ostvarili Bajern i Frajburg.

Minhenski tim savladao je Nirnberg sa 3:0, uz dva gola Marija Gomeza, dok je Frajburg u samom finišu golom Sisea stigao do sva tri boda u Hofenhajmu.

Frajburg je sada četvrti na tabeli sa 21 bodom, Bajern je šesti sa 19, a Hofenhajm i Nirnberg su osmi i deveti sa po 18 bodova.

Frajburg je napokon prekinuo niz loših partija na gostovanjima i zabeležio je pobedu posle tri poraza. Gol odluke postigao je 25-godišnji Papis Sise u 90. minutu, koji je iskoristio jednu od retkih prilika na meču i doneo svom timu sedmi ligaški trijumf. Bio je to deseti Siseov gol ove sezone.

Hofenhajm je bio najbliži golu u prvom poluvremenu, kada je Sigurdson pogodio prečku, ali domaći nisu iskoristili inicijativu iz prvog poluvremena i za to ih je stigla kazna u samoj završnici. To je drugi uzastopni poraz Hofenhajma.

U derbiju Bavarske minhenski Bajern pokazao je da postepeno ulazi u formu, pošto je protiv Nirnberga došao do trećeg uzastopnog trijumfa kod kuće.

Mario Gomez doveo je domaće u vođstvo posle deset minuta igre, a asistent je bio Pranjić posle duplog pasa sa Švajnštajgerom. U 57. minutu Gomez je srušen u šesnaestercu, a siguran izvođač penala bio je Filip Lam. Sjajnu partiju Gomez je kompletirao u 75. minutu, kada je posle kornera Riberija glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja meča Gomez je imao šansu da ostvari het-trik, ali je na tri minuta do kraja promašio jedanaesterac.