Serija A: Lacio prvi do derbija

U nedeljnim mečevima 11. kola italijanske Serije A slavili su Lacio, Palermo, Kaljari, Udineze, Parma i Bolonja.

Izvor: LB

Autor: LB

Najubedljiviju pobedu upisali su fudbaleri Udinezea koji su sa 4:0 savladali Leće, Lacio je sa 2:0 pobedio Napoli, dok Palermo dobio Kataniju sa 3:1. Đenoa je na strani slavila protiv Kaljarija rezultatom 1:0, a minimalce su upisali i Parma i Bolonja koje su savladale Bari, odnosno Brešu. Na meču Sampdorija – Kjevo nije bilo golova.

U poslednjem meču 11. kola Milan je golom Zlatana Ibrahimovića savladao Inter u 273. derbiju 'Dela Madonina'.

Rimski Lacio je na ‘Olimpiku’ savladao Napoli rezultatom 2:0 i tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza. Golove za domaći tim postigli su Mauro Zarate u 15. i Serđo Flokari u 61. minutu.

Udineze je sa 4:0 pobedio Leće, a najzaslužniji za tako ubedliv trijumf domaćeg tima bio je Antonio Di Natale koji je postigao het-trik. Pored Di Natalea, koji je bio precizan u 11, 24. i 40. minutu, u listu strelaca upisao se i Antonio Floro Flores u 56. minutu. Gosti su u završnici imali priliku da postignu utešni pogodak, ali Di Mikele nije realizovao penal.

Palermo je na Siciliji, zahvaljujući het-triku raspoloženog Havijera Pastorea, savladao Kataniju sa 3:1. Pastore se u strelce upisao u 34, 47. i 85. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Kristijan Terlici na startu drugog poluvremena.

Fiorentina – Ćezena 1:0