Subota, 23.10.2010.

18:53

PLS: BASK čuva vrh

U subotu su odigrane četiri utakmice 12. kola Prve lige Srbije, tri pobede ostvarili su domaćini, a jednu gosti.

Jedini trijumf na gostujućem terenu zabeležio je lider šampionata BASK protiv Radničkog Big Bul, bilo je 1:0.

Sinđelić je savladao Srem sa 2:0, istim rezultatom Mladi radnik je pobedio Bežaniju, a Novi Pazar je sa minimalnih 1:0 slavio protiv Radničkog iz Sombora.

Gol kojim je BASK osigurao prvo mesto i posle 12. kola postigao je Slobodan Dinčić u 41. minutu iz penala. BASK sada ima 26 bodova, četiri više od drugoplasiranog Proletera koji u nedelju igra svoj meč.

Sinđelić je protiv Srema postigao po jedan gol u prvom i drugim poluvremenu. U 34. minutu Stevan Stefanović doveo je Sinđelić do prednosti, a pobedu je overio Ivan Veličković 16 minuta pre kraja iz penala.