Subota, 23.10.2010.

18:12

BL: Verder ubedljiv, nula Šalkea

Najubedljiviju pobedu u devetom kolu nemačke Bundeslige ostvario je Verder Bremen koji je sa 4:1 slavio u Menhengladbahu.

Iznenađenje dana priredio je Nirnberg koji je sa 2:1 savladao Volfsburg, a identične pobede zabeležili su još Frajburg protiv Kajzerslauterna i Hanover nad Kelnom.

Golova nije bilo samo u Frankfurtu na Majni gde je Ajntrahtu gostovao nemoćni Šalke.

Verder je već u prvih 15. minuta rešio meč u Menhengladbahu. Marko Marin je posle akcije po levojstrani u petom minutu „načeo“ gol gostiju, a već u 12. prednost je duplirao Vesli. Početkom drugog poluvremena Hant je potvrdio dominaciju gostiju, a nadu domaćinu vratio je Mertesaker autogolom u 67. minutu. Ipak, 15 minuta pre kraja sve nedoumice rešio je Klaudio Pizaro.

Ovim golom Peruanac je postao najbolji stranac strelac u istoriji Bundeslige sa 134 gola. Do ovoga kola delio je prvo mesto sa legendom Bajerna Đovanijem Elberom koji je 133 puta bio strelac.

Fudbaleri Hanovera pobedili su na svom terenu ekipu Kelna sa 2:1, u utakmici 9. kola prvenstva Nemačke i izbili na treće mesto na tabeli. Junak utakmice bio je dvostruki strelac, internacionalac iz Obale Slonovače Didije Ja Konan, koji je oba gola za Hanover postigao u prvih 15 minuta. Poraz gostiju ublažio je Martin Lanig u 86. minutu.

Volfsburg je poražen četvrti put u sezoni, a ovaj put „vukovi“ su nadigrani u Nirnbergu. Domaći tim poveo je već u 11. minutu golom Gundogana, ali je 15 minuta pre kraja prvog dela izjednačio Grafite. Slavlje domaćim navijačima doneo je Franc u 63. minutu.

Frajburg je osvojio tri boda iako je gubio od osmog minuta od Kajzerslauterna golom Moraveka. Papi Demba Sise je izjednačio u 36, a preokret je stigao pogotkom Reisingera pola sata pre kraja.