Subota, 23.10.2010.

17:55

PL: Čelsi rutinski, novi gol Žigića

Odigrano je sedam utakmica devetog kola engleske Premijer lige, gosti su zabeležili jednu pobedu, a novi gol postigao je Nikola Žigić.

Četiri pobede ostvarili su domaćini, a dva meča završena su nerešenim rezultatom.

Čelsi je rutinski savladao Vulberhempton sa 2:0, istim rezultatom Birmingem je pobedio Blekpul, Sandrlend je bio bolji od Aston Vile sa 1:0, a VBA je pobedio Fulam sa 2:1. Dueli Totenhem – Everton i Vigan – Bolton završeni su rezultatom 1:1.

Iako Vulverhempton nije razočarao na Stamford Bridžu, ekipa Karla Ančelotija je bez većih problema stigla do nova tri boda koja joj donose pet bodova više od Sitija, barem do nedelje.

Jedan od najzaslužnijih za dobro izdanje ’vukova’ bio je nekadašnji kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš koji je posle dužeg vremena bio u startnoj postavi svoje ekipe, odigrao je svih 90 minuta, i u nekoliko navrata je ugrozio gol Petera Čeha.

Sa druge strane, standardno dobar bio je Branislav Ivanović koji je činio odbrambeni tandem sa kapitenom Džonom Terijem. Prvi gol Čelsi je postigao u 23. minutu kada je Maluda posle lepe akcije Anelke i Žirkova savladao Hanemana.

U nastavku meča Čelsi nije uspevao da reši pitanje pobednika, pa je publika na ’Stamford Bridžu’ strepela sve do 81. minuta. Tada je usledila još jedna tropotezna kombinacija plavaca, ovoga puta u režiji Drogbe i Esjena, a strelac je bio Kalu za konačnih 2:0. Bio je to osmi uzastopni meč Čelsija kod kuće na kojem nije primio gol.

Drugi ’start’ Nikole Žigića u Premijer ligi doneo je i drugi gol srpskog reprezentativca u dresu Birmingema. Jnakon što je u prošlom kolu bio strelac u porazu od Arsenala u Londonu, Žigić je ovog puta overio pobedu svog tima nad Blekpulom.

Prvi gol postigao je Ridžvel u 36. minutu, a Žigić je konačan rezultat postavio u 57. minutu nakon što je iskoristio grešku odbrane Blekpula.

U premijernom meču kola, Totenhem i Everton remizirali su na ’Vajt Hart Lejnu’. Gosti iz Liverpula su poveli u 17. minjutu preko Lejtona Bejnsa, a bod ’pevcima’ doneo je Rafa Van der Vart samo tri minuta kasnije.