Subota, 23.10.2010.

17:08

JSL: Trio i dalje bez pobede

U senci 139. derbij odigrano je još pet utakmica 9. kola Jelen Superlige, a pobede su zabeležili Sloboda, Javor i BSK Borča.

Tim iz Užica nastavio je sa odličnim rezultatima, pa je sa 1:0 slavio u Jagodini. Javor je ostvario najubedljiviju pobedu u subotu, jer je sa 2:0 savladao ekipu Čukaričkog.

BSK je na "Omladinskom stadionu" zabeležio minimalnu pobedu nad Metalcem. Uz Čukatički i Metalac jedini tim bez pobede je Hajduk koji je remizirao 1:1 u Smederevu. Borac i Inđija igrali su bez golova.

Treću pobedu u sezoni, a ukupno 14 bod Sloboda je osvojila minimalnim trijumfom u Jagodini. Jedini gol za tim iz Užica postigao je Nemanja Arsenijević u 63. minutu utakmice. Javor je do tri boda protiv poslednjeplasiranog Čukaričkog stigao golovima u drugom poluvremenu. Zoran Rendulić je u 58. minutu konačno slomio otpor gostiju, a trijumf je potvrdio Marko Momčilović šest minuta pre kraja.

Samo jedan gol viđen je i na Karaburmi gde je BSK slavio protiv Metalca. Bitne bodove u borbi za opstanak Borčanima je doneo Dejan Babić koji je zatresao mrežu gostiju već u 14. minutu. Hajduk i dalje nema pobedu u novoj sezoni, ali je u 9. kolu baz izbegao osmi poraz. Nenad Marinković je iz penala u 48. minutu doneo prednost domaćem Smederevu, a drugi bod Kuljanima omogućio je Nikola Komazec u 77. minutu.