Utorak, 12.10.2010.

20:50

U21: Španci i Belorusi na EP

U revanš utakmicama baraža za plasman na Evropskom prvenstvo za mlade Španija je u Varaždinu ubedljivo slavila protiv Hrvatske rezultatom 3:0.

Španci su u prvom meču slavili sa 2:1. Češka je posle pobede od 3:0 u prvom meču i u Atini slavila protiv Grka golom Pekharta sa 1:0.

Belorusija je golom Olega Veretila u šestom minutu prvog produžetka eliminisala Italijane. Posle regularnih 90 minuta Belorusi su vodili sa 2:0 golovima Jurčenka u četvrtom i petom minuta meča.

U ponedeljak su Švajcarci odigrali 1.1 sa Švedskom i "sačuvali" pobedu od 4:1 iz prvog meča. Island je zahvaljujući dvostrukom strelcu Sigurdsonu i drugi put savladao reprezentaciju Škotske rezultatom 2:1 i prvi put se plasirao na Šampionat Evrope za mlade. Englezi su sa Rumunijom odigrali 0:0 i zahvaljujući pobedi u prvom meču obezbedili prolaz na prvenstvo Evrope.

Megvajer 75 – Sigurdson 74, 80

Reprezentacija Danske kao domaćin šampionat direktno je obezbedila plasmana na Evropsko prvenstvo.