Utorak, 21.09.2010.

23:18

Karling Kup: Žigić, Milijaš strelci

Reprezentativci Srbije Nikola Žigić i Nenad Milijaš bili su strelci za svoje timove u trećoj rundi Karling Kupa.

Žigić je postigao drugi gol za Birmingem u pobedi nad MK Donson od 3:1, dok je Milijaš iz penala doneo produžetke Vulvsima.

U derbiju ove runde Arsenal je na „Vajt Hart Lejnu“ eliminisao najvećeg rivala Totenhem sa 4:1, ali tek u predužecima.

Birmingem je za samo četiri minute rešio duel sa MK Donsom. Aleksandar Hleb je otvorio seriju u 24. minutu, 120 sekundi kasnije svoj prvenac na Ostrvu postigao je Nikola Žigić, a već u 28. Gardner je zapečatio sudbinu rivala koji je preko Vilbrahama deset minuta pre kraja ublažio poraz.

Duel u Liga kupu Arsen Venger je iskoristio da odmori neke ključne igrače i šansu dao najmlađima koji su je odlično iskoristili. Arsenal je derbiju severnog Londona poveo već u 15. minutu preko mladog Lensburija koji je iskoristio odlićan pas Vilšira. Međutim, u 49. je Robi Kin izjednačio, a „tobdžije“ do kraja nisu uspele da ponovo nadigraju rivala. Igrači oba tima imali su nekoliko šansi, nekoliko puta su pogađali okvir gola, a Arsenal je do pobede stigao tek u produžetku, sa penala. U samo pet minuta „pevci“ su dva puta obarali protivničke igrače u šesnaestercu, a Samir Nasri ih je kaznio sa bele tačke. Domaće navijače ponizio je Andrej Aršavin pogotkom u 105. minutu.

Vulverhempton se mnogo mučio protiv najstarijeg kluba na svetu Nots Kauntija i bio na korak od eliminacije. Sve do 82. minuta gosti su vodili pogotkom Hjuza. Ipak, sedam minuta pre kraja, Čilvers je napravio penal i dobio crveni karton. Sa „kreča“ je ponovo bio siguran Nenad Milijaš i tako obezbedio produžetke. već u drugom minutu Stiven Flečer je pogodio za preokret, a 13. minuta kasnije Dojl rešio meč. Smit je u 114. minutu uspeo da smanji na 3:2, a konačan rezultat postavio Dojl u 119. minutu.

Od Premijerligaša plasman u osminu finala obezbedili su još Stouk i Vest Hem koji su eliminisali Fulam i Sanderlend, dok je Bolton izgubio od Barnlija 1:0, a Everton od Brentforda na penale.