Subota, 11.09.2010.

17:42

Kiks HSV-a, treći poraz Štutgarta

Najubedljiviju pobedu u trećem kolu Bundeslige zabeležio je Ajntraht koji je kao gost deklasirao Borusiju u Menhengladbahu sa 4:0.

Hamburg je bio veliki favorit protiv Nirnberga, ali su gosti preko penala izborili bod (1:1). Leverkuzen je gubio 2:0 u Hanoveru, a sa igračem više uspeo je takođe samo da ostane neporažen (2:2). Treći poraz zabeležio je Štutgart koji je sa 2:1 poražen u Frajburgu. Dortmund je sa 2:0 bio bolji od Volfsburga, a derbi u Minhenu između Bajerna i Verdera završen je bez golova.

Borusija je u Dortmundu u jednom od derbija kola sjajno odigrala i rutinski savladala Volfsburg golovima Sahina i Kagave u drugom poluvremenu. Neven Subotić ponovo je bio standardan u poslednjoj liniji "milionera" koji su zabečežili drugi trijumf u prvenstvu.

HSV je jedan od kandidata za titulu ove sezone u Bundesligi, a posle dve pobede na startu šampionata, ekipa Gojka Kačara odigrala je samo 1:1 protiv Nirnberga. Joris Matijsen je u 61. minutu iskoristio asistenciju Ze Roberta i doveo Hamburg u prednost, ali je osam minuta pre kraja Pinola iz penala osvojio bod gostima. Srpski reprezentativac odigrao je samo poslednja četiri minuta i dobio žuti karton.

Štutgart je nastavio sa razočaravajućim rezultatima ove sezone. "Švabe" su i treći put poražen, a iako su golom Pavela Pogrebnjaka imale prednost u prvih sat vremena meča u Frajburgu, domaći tim je preko Sisea i Šustera preokrenuo i trijumfovao u nastavku. Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč za Štutgart.