BiH: Željo brojao do osam

Peto kolo fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine obeležila je ubedljiva pobeda Željezničar nad trebinjskim Leotarom, bilo je 8:0.

Izvor: B92 Bosna i Hercegovina

Domaći tim je poveo u 19. minutu, strelac je bio Zajko Zeba, minut kasnije Lazar Popović povisio je na 2:0, a Svraka je postigao gol u 24. minutu za 3:0.

Do kraja prvog poluvremena Zeba je postigao svoj drugi gol u 26. a Rovčanin svoj prvi u 33. minutu. U drugom poluvremenu Popovič je postigao još dva gola, u 78. i 85. minutu, a u strelce se upisao i Savić u 81. minutu.

I travnik je bio ubeldjiv protiv Širokog Brijega. Šiljak je postigao prvi gol u 12. minutu, a do ubedljive pobede Široki je došao u drugom poluvremenu kada su golove postigli Sarajčić i dva Fajić.

Zvornička Drina i dalje čeka prvu istorijsku pobedu u Premijer ligi BiH. Zvijezda je brzo došla do dva gola prednosti, preko Nikića u 3. i Tosunovića u 16. minutu, Drina je smanjila na 2:1 samo pet minuta kasnije, ali je to bio i konačan rezultat. Borac je na svom terenu bio ubedljiv protiv Slavije. Sarajevo je slavilo u Banovićima sa 2:1.

Klubovi iz Mostara igrali u nedelju i slavila sa minimalnih 1:0. Zrinjski je slavio golom Lendrića u 20. minuta i slavio protiv Slobode, dok je pobedu Veležu u Sarajevu protiv Olimpika doneo Okić golom u 53. minutu.