Nedelja, 29.08.2010.

22:52

Ubedljivi Milan, poraz Juventusa

Najubedljiviju pobedu u prvom kolu Serij A zabeležio je Milan koji je na San Siru sa 4:0 deklasirao Leće.

Posle iznenađenje u subotu koje je priredila Ćezena, još veće napravio je Bari minimalnom pobedom nad Juventusom za koji je debitovao Miloš Krasić.

Sampdorija je bila sigurna protiv Lacija sa 2:0, a istim rezultatom Parma je nadigrala Brešu. Kjevo je trijumfovao nad Katanijom 2:1, dok su Fiorentina i Napoli remizirali 1:1 u prvom meču Siniše Mihajlovića na klupi "viole". Palermo i Kaljari su igrali bez golova.

Juventus je razočarao svoje navijače već na premijeri sezone izgubivši u Bariju 1:0. Jedini gol "staroj dami" dao je iskusni Masimo Donati u 43. minutu. Srpski reprezentativac Miloš Krasić debitovao je za "crno-bele", a igrao je samo u prvom poluvremenu.

U jednom od derbija kola Fiorentina i Napoli igrali su 1:1. Gosti iz Napulja poveli su u Toskani golom Edisona Kavanija već u sedmom minutu, a bod "violi" doneo je D'Agostino u 50. na asistenciju Đilardina. Siniša Mihajlović nije uvodio Adema Ljajića u svom debiju u Firenci.

Ako je suditi po prvom kolu Milan će biti glavni konkurent gradskom rivalu Interu u borbi za titulu. "Rosoneri" su u prvom meču sezone pregazili Leće sa 4:0, a već u prvih pola sata tri gola su primili gosti. Dvostruki strelac bio je Brazilac Pato, u međuvremenu je pogodio njegov zemljak defanzivac Silva, a konačan rezultat postavio je veteran Pipo Inzagi u poslednjem minutu. Videćemo kako će funkcionisati napad Milaneza kada mu se priključi i Zlatan Ibrahimović.