Pobede Sevilje, Valensije i Bilbaa

Fudbaleri Sevilje, Valensije i Atletik Bilbaa ostvarili su pobede u prvom kolu Primere.

Izvor: JT

Autor: JT

Sevilja je na gostovanju savladala Levante rezultatom 3:1, a sa dva gola u tom trijumfu učestovao je Konko.

Renato i Negredo, iz penala, su se takođe upisali u strelce za Sevilju, dok je Ruben Suares postigao utešni gol za Levante sa bele tačke.

Valensija je do trijumfa protiv Malage sa 3:1 došla zahvaljujući Hoakinu, koji je postigao dva gola u roku od pet minuta. Jedini preostali gol za pobednika postigao je Aduriz, dok je Fernandes jedini uspeo da zatrese mrežu Valensije.

Maksimalan učinak gostiju tokom prvog takmičarskog dana ove sezone u Primeri kompletirao je Bilbao, koji je do pobedio Erkules golom Ljorentea na samom početku drugog poluvremena.

Ostale utakmice premijernog kola sezone igraju se u nedelju, a derbi meč igra se od 21 čas, kada Maljorka dočekuje Real Madrid.