Subota, 28.08.2010.

19:06

JSL: Pobede Borca, Spartaka i Voše

U subotu je odigrano prvih pet mečeva trećeg kola Jelen Superlige, a do pobeda su došli Borac, Spartak i Vojvodina.

Borac je minimalnim rezultatom savladao Metalac, dok su Spartak protiv Čukaričkog i Vojvodina protiv Javora slavili sa po 2:0.

Rad i Sloboda Point Sevojno su igrali bez golova, dok je meč Smederevo – BSK završen rezultatom 1:1. U nedelju su na programu tri preostala meča: Hajduk – Inđija, OFK Beograd – Partizan i Crvena zvezda – Jagodina.

Pobedu i, trenutno prvo mesto za Vojvodinu, doneo je Gruzijac Giorgi Merebašvili. Vojvodina je bila bolja tokom celog prvog poluvremena i posle nekoliko propuštenih prilika, Novosađani su do prednosti došli u samom finišu prvih 45 minut igre. Merebašvili je bio strelac, na asistenciju Oumarua.

Konačan rezultat postavlja isti igrač u 18. minutu nastavka.

Dosadašnji lideri JSL, Rad i Sloboda Point Sevojno, odigrali su meč bez golova, pa su vodeću poziciju prepustili novosadskoj ekipi.

Borac je minimalnim rezultatom slavio protiv Metalca. Posle sat vremena igre, na centaršut Dmitrovića, Pavlović je loše reagovao i savladao svog golmana.

Spartak je bez problema savladao Čukarički sa 2:0, golovima Ubiparipa na početku drugog poluvremena i Bratića u finišu utakmice.

Smederevo i BSK su podelili bodove u susretu koji je završen rezultatom 1:1. Domaća ekipa je povela golom Rankovića u 58. minutu, ali je bod gostima sačuvao Stojanović pogotkom 11 minuta kasnije.

Preostala tri susreta igraju se u nedelju.