Subota, 28.08.2010.

18:08

PL: Čelsi samo 2:0, kiks Totenhema

Šampion Premijer lige Čelsi zabeležio je i treću pobedu u novoj sezoni, sa 2:0 (1:0) savladao je Stouk Siti na "Stamford Bridžu".

Veliko iznenađenje priredio je Vigan koji je golom Rodaljege slavio u Londonu protiv Totenhema.

Tri boda očekivana su i od Fulama, ali je finalista LE iz prošle sezone jedva osvojio bod u Blekpulu (2:2). Vulvsi i Njukasl remizirali su 1:1. Kasnije igraju Mančester junajted i Vest Hem.

Čelsi je protiv Stouka poveo u 32. minutu preko Malude, a pre toga šansu za gol propustio je Lampard koji nije iskoristio penal. Pobedu je potvrdio Drogba koji nije pogrešio sa "kreča" u 77. minutu. Bane Ivanović nije nastupio zbog povrede.

Bobi Zamora je u 35. minutu doneo Fulamu prednost protiv debitanta u Premijeršipu, ali favorit iz Londona nije lako došao do bodova. U drugom poluvremenu, za samo pet minuta domaćin je preokrenuo. Prvo je u 71. Pejntsil izjednačio autogolom, a već u 76. Varni je doneo vođstvo Blekpulu. Ipak, bod Fulamu doneo je tri minuta pre kraja Etuhu.

Vigan se rešio muke. Posle tri ubedljive poraza u Premijer ligi na poslednja tri meča, ekipa Roberta Martinesa iznenadila je Spurse na "Vajt Hart Lejnu". Crnu seriju prekinuo je Rodaljega pogotkom deset minuta pre kraja meča.