Nedelja, 01.08.2010.

14:27

Tvente osvojio Superkup Holandije

Fudbaleri Tventea pobedili su u subotu Ajaks 1:0 (1:0) u Suprkupu Holandije (Trofej Johana Krojfa) i potvrdili dominaciju u zemlji lala.

Aktuelni šampion slavio je protiv slavnih “kopljanika” golom Luka De Jonga u osmom minutu meča posle očajne greške golmana Stekelenburga i defanzivca Van der Vila.

Ajaks je bio neubedljiv pred svojim navijačima, a nemoć amsterdamskog tima potvrdio je njegov najbolji igrač i kapiten Luis Suares koji je isključen već u prvom poluvremenu.

Ajaks mora brzo zaboraviti ovaj poraz i okrenuti se revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv grčkog PAOK-a. Solunski tim je u sredu golom Vladimira Ivića stekao blagu prednost igravši 1:1. Miralem Sulejmani meč je odgledao sa klupe Ajaksa.