Nedelja, 06.06.2010.

13:27

Big bul Bačinci u Prvoj ligi Srbije

Big bul iz Bačinaca osvojio bod protiv Veternika u poslednjem kolu Srpske lige Vojvodina i obezbedio plasam u Prvu ligu sledeće sezone.

Pred čak 1300 gledalaca na stadionu “Ćirin rit“ u Bačincima Big bul je poveo u osmom minutu golom Petkovića, gosti iz novosadskog predgrađa su izjednačili u 22. minutu preko Nižinića, ali 1:1 je bio i konačan rezultat. Iz lože stadiona u Bačincima utakmicu su posmatrali i gradonačelnik Inđije Goran Ješić i bivši fudbaler Petar Puača.

Pre utakmice poslednjek kola sa Veternikom, fudbaleri Big Bula su vezali devet pobeda, a nisu proaženi na poslednjih 14 utakmica. Poslednji poraz su doživelu upravo od Veternika 21. novembra 2009.

Rezultati poslednjeg 30. kola Srpske lige Vojvodina: Spartak (D) – Dolina 1:3, Vršac – Palić 2:1, Metalac Asko Vidak – Donji Srem 0:2, Big bul – Veternik 1:1, Sloga (T) – Mladost (BJ) 1:1, Kikinda – Radnički (Š) 4:3, Radnočki (NP) – Tekstilac Ites 3:0, Senta – bačka 3:3.

Tabela: Big bul 72, Veternik 70, Palić 51, Donji Srem 50, Radnički (NP) 48...Bačka 37, Kikinda 37, Radnički (Š) 32, Metalac AV 25, Spartak 13.

Iz lige su ispali Kikinda, Radnički Šid, Metalac AV Futog i Spartak Debeljača. Novi članovi Srpske lige Vojvodina su i Mladost Apatin i ČSK Čelarevo koji su ispali iz Prve lige.