HNL: Šibenik savladao Dinamo za LE

U Hrvatskoj je tokom vikenda odigrano 29. kolo HNL-a.

Izvor: LB

Autor: LB

Šampion Dinamo je poražen u duelu sa Šibenikom rezultatom 2:1, Hajduk je savladao Međimurje sa 4:1, dok je Cibalija deklasirala Kroaciju Sesvete sa 5:0. Pobede su ostvarile i ekipe Rijeke, Varteksa i Zagreba. Rjeka je savladala Inter Zaprešić sa3:1, Varteks Zadar sa 1:0, a istim rezultatom je završen i duel Zagreb – Osijek. Mečevi Lokomotiva – Slaven Belupo (1:1) i Karlovac - Istra 1961 (1:1) završeni su bez pobednika.

U 29. kolu HNL-a Cibalija se 11 trijumfom kod kuće oprostila od svojih navijača, pošto je deklasirala Kroaciju Sesvete rezultatom 5:0. Golove za Cibaliju postigli su Milardović u 16, 45. i 70, Pavličić 59. i Kresinger u 63. minutu. Karlovac je u duelu sa Istrom (1:1) osvojio samo bod. Gosti su poveli u 34. minutu golom Šehića, ali na startu drugog poluvrememna, u 50. minutu, Novinić pogađa za 1:1 i tako postavlja konačni rezultat.

Novi trijumf Zagrebu, u duelu sa Osijekom (1:0), doneo je ponovo Davor Vugrinec, svojim 18. prvenstvenim pogotkom. Meč je odlučen u 36. minutu, golom iz penala , nakon prekršaja Jurice Pranjića u kaznenom prostoru. Gosti su meč završili sa deset igrača pošto je u 56. minutu, zbog drugog žutog kartona, isklčjučen Jugović.

Fudbaleri Varaždina ostvarili su minimalnu pobedu protiv Zadra, a jedini gol na meču postigao je Matija Smrekar u 79. minutu. Oba tima su utakmicu završila sa igračem manje. Prvo je Ante Mitrović igrao je rukom u 49. minutu i dobio drugi žuti, dok je Varteks poslednjih pet minuta igrao bez Brezovca. On je, takođe, zbog igranja rukom dobio drugi žuti karton.

U meču Lokomotiva - Slaven Belupo (1:1) nije bilo pobednika. Prvi pogodak je viđen već u 17. minutu, kada su gosti golom Mujanovića sasvim zasluženo stigli do. U 33. minutu izjednačio je Nino Bule. Rjeka je posle preokreta savladala Inter rezultatom 3:1. Gosti su na Kantridi poveli u minutu, golom Grgurovića iz penala. U 55. minutu Rijeka je izjednačila preko Đalovića, koji je, takođe, u 60. minutu, preokrenuo rezultat na 2:1. Gerc je u poslednjim trenucima postavio konačnih 3:1.

Fudbaleri Šibenika savladali su Dinamo (2:1), koji je već obezbedio titulu prvaka, i tako obezbedili kvalifikacije za Ligu Evrope. U 18. minutu Mehmed Alispahić je doveo domaće u vođstvo, a samo tri minuta kasnije već je bilo 2:0 za Šibenik. Strelac je bio Antonio Jakoliš. Poraz Dinama ublažio je Dodo u 86. minutu.

Hajduk je do novog trijumfa, protiv Međimurja (4:1), stigao golovima Jozinovića u 45, Tomasova u 56, Ćopa u 70 i Ibričića u 78. Utešni pogodak za goste postigao je Grgić u 82. minutu.