Petak, 16.04.2010.

22:20

Briljantni Tošić za pobedu Kelna

Srpski reperezentativac Zoran Tošić postigao je oba pogotka u pobedi svog Kelna nad Bohumom 2:0 u uvodnom meču 31. kola Bundeslige.

Izvor: SO

Autor: SO

Tošić je doveo svoj tim u vođstvo u 15. minutu, kada je iz veoma oštrog ugla u odnosu na gol uspeo da pošalje loptu u gol nakon što je predriblao golmana Hervagena. U 78. minutu Tošić je iskoristio dodavanje Podolskog i pogodio donji desni ugao potvrdivši tako Kelnov deveti ligaški trijumf. 'Jarčevi' su sada 12. na tabeli sa 37 bodova.

Bohum, za koji je ceo meč odigrao srpski internacionalac Miloš Marić, sada se nalazi samo jedno mesto iznad zone ispadanja sa 28 bodova.Borba za opstanak tako postaje sve neizvesnija jer Frajbrug, koji je 17. sa 25 bodova, dočekuje 14-plasirani Nirnberg (28).

Hanover je 16. na tabeli sa 27 bodova, ali imaju male šanse da bodovni saldo poboljšaju u ovom kolu jer gostuju Bajernu na Alijanc areni. Međutim, iako su male, ne mora da znači da šanse ne postoje jer je Hanover prošlog vikenda dobio Šalke 4:2 i tako im poremetio planove u borbi za titulu.

Tim iz Gelzenkirhena zaostaje dva boda za vodećim Bajernom i dočekuje Borusiju iz Menhengladbaha, koja je u sredini tabele i predstojeći meč za nju ne nosi nikakav takmičarski značaj.

Od realnog kandidata za titulu Bajer iz Leverkuzena došao je u situaciju da strepi za treće mesto i plasman u LŠ jer pred 31. kolo ima samo dva boda prednosti u odnosu na Borusiju iz Dortmunda. 'Aspirindžije' gostuju Štutgartu, koji se još nada plasmanu u Ligu Evrope, dok Borusija u nedelju igra na svom terenu protiv Hofenhajma.