Subota, 10.04.2010.

18:00

PL: Pobede Barnlija i Vest Hema

Fudbaleri Barnlija pobedili su Hal Siti u gostima sa 4:1 u 34. kolu Premijer lige i tako su zadržali šanse za opstanak u šampionatu.

Izvor: SO

Autor: SO

Hal je poveo posle tri minuta golom Klibejna, izjednačio je Paterson, a trijumf gostima obezbedio je Aleksander sa dva gola sa penala, u 64. i 70. minutu. Barnli i Hal sada dele 18. mesto sa po 27 bodova, s tim što Hal ima meč manje. U preostalom meču dana Vest Hem je savladao Sanderlend sa 1:0 golom Ilana u 51. minutu, a posle tog rezultata Portsmut je i zvanično ispao iz lige.

Hal je do vođstva došao golom Kilbejna, koji je bio usamljen na drugoj stativi i glavom poslao loptu iza leđa Jensena.

Paterson je u 35. minutu izjednačio posle asistencije Mirsa, a Barnli kompeltira preokret u 64. minutu nakon što je Sonko oborio Dafa u šesnaestercu, a Grejem Aleksander ’spoljnom’ šutira i pogađa gol iz penala.

Samo šest minuta kasnije Mendi je faulirao Njudženta u kaznenom prostoru, a Aleksander je ponovo pogodio i osigurao trijumf gostima. Pobedu je u šestom minutu nadoknade ’overio’ Vejd Eliot.

Vest Hemu je meč sa Sanderlendom na svom Apton parku mnogo značio, dok su gosti ušuškani u sredini tabele i nisu imali veliki motiv pred gostovanje u Londonu. To se i videlo na terenu, a gol odluke za ’čekićare’ dao je Ilan na asistenciju Kola u 51. minutu.