Nedelja, 21.03.2010.

19:33

Šampion ponižen, remi u Hamburgu

Ekipa Šalkea igrala je u Hamburgu sa HSV-om 2:2 (0:1) u 27. kolu Bundeslige, dok je poslednjeplasirana Herta sa 5:1 (3:1) razbila Volfsburg na njegovom terenu.

Šalke je dugo gubio u Hamburgu, ali je za samo šest minuta u drugom delu meča uspeo da preokrene i bude nadomak prvog mesta na tabeli. HSV je ipak izjednačio, i sačuvao minhenski Bajern na vrhu. Teofanis Gekas i Adrian Ramos dominirali su u Volfsburgu gde je Herta na spektakularan način osvojila verovatno neočekivane bodove u borbi za opstanak.

HSV je golom Van Nistelroja u prvom poluvremenu vodio protiv Šalkea sve do 62. minuta kada su gosti sa samo šest minuta preokrenuli rezultat golovima Kuranjija i Rakitića iz penala. Domači tim je ipak preko Pitroipe osvojio bod u 77. minutu i sačuvao prvo mesto Bavarcima.

U drugom meču dana, najgori tim lige, berlinska Herta iznenadila je sve deklasiravši šampiona Volfsburg na njegovom terenu sa 5:1. Berlinci su za samo 25 minuta stekli veliku prednost zahvaljujući dvostrukom strelcu Teofanisu Gekasu i pogotku Adriana Ramosa. ’Vukovi’ su u 36. minutu uspeli da se vrate golom Brazilca Grafite koji je pogodio samo minut pošto je zamenio Jana Šimuneka. Volfsburg se ipak već tu zaustavio. Raspoloženi gosti su nastavili da igraju u velikokm ritmu, a fenomenalan trijumf fenjeraša potvrdio je Gekas svojim trećim golom u 63. minutu. Katastrofu šampiona potvrdio je Ramos u 84. minutu kada je posle sjajne akcije njegovih saigrača lepim udarcempo peti put savladao Hica. Odličan u prvom timu Herte bio je i Gojko Kačar koji je napustio teren u 87. minutu. Nemanja Pejčinović nije igrao.