Nedelja, 21.03.2010.

19:05

Poraz Atletika,novi het-trik Mesija

Fudbaleri Maljorke ostvarili su ubedljv trijumf u 27. kolu španske Primere, pošto su rezultatom 4:1 pobedili Atletiko iz Madrida.

Santander je kao gost savladao Osasunu rezultatom 3:1, Malaga je bila bolja od Viljareala sa 2:0, a istim rezultatom je Valensija pobedila Almeriju. U poslednjem meču kola Barselona je u gostima savladala Saragosu rezultatom 4:2. U subotu su pobede zabeležili Valjadoljid, Real i Heres. Na tabeli ponovo vode Real Madrid i Barselona koji su sakupili po 68 bodova.

Maljorka je u duelu sa madridskim Atletikom (4:1) stigla do 14 prvenstvenog trijumfa u sezoni. Ostrvljani su poveli u desetom minutu, golom Viktora Kasadesusa. Sredinom prvog dela igre gosti stižu do izjednačenja. Posle dodavanja Hosea Hurada , Dijego Forlan u 26. minutu postiže gol za 1:1. Međutim, samo dva minuta kasnije domaći ponovo stižu do prednosti, pošto je Artiz Aduriz, posle dodavanja Kasadesusa, glavom pogodio gol Atletika. ‘Jorgandžije’ u nastavku meča, u 55. minutu, ostaju sa deset igrača, pošto je drugi žuti karton dobio Raul Garsija.

Maljorka stiže do novog pogodka u 86. minutu , zahvaljujući autogolu Luisa Peree. Konačan rezultat (4:1) postavio je Felipe Mationi u sudijskoj nadoknadi vremena. Maljorka je tako stigla do četvrtog mesta na tabeli i sada ima dva boda više u odnosu na petoplasiranu Sevilju koja je u subotu poražena u duelu sa Espanjolom (2:0).

Valensija se pobedom protiv Almerije učvrstila na trećem mestu na tabeli, pošto sada ima 50 bodova, četiri više u odnosu na četvrtoplasiranu Maljorku. Valensija je do novog trijumfa na 'Mestaji' stigla golovima Mate u 63. i Davida Silve u 70. minutu. U domaćem timu, zbog suspenzije, nije bilo reprezentativca Srbije Nikole Žigića.

Barselona je u duelu sa Saragosom (4:2) stigla do 21 prvenstvenog trijumfa stigla, a centralna figura kod katalonaca ponovo je bio Argentinac Leo Mesi. Fantastični Mesi je golovima u 5, 66. i 78. minutu, postigao novi het trik i obezbedio novi trijumf Barselone. Argentinac je i u prethodnom kolu Primere, u duelu sa Valensijom, bio trostruki strelac. Četvrti pogodak za goste postigao je Zlatan Ibrahimović iz penala, u sudijskoj nadoknadi vremena. Prethodno je nad Mesijem načinjen prekršaj u kaznenom prostoru. Poraz Saragose, sa dva gola u završnici meča, ublažio je Adrijan Kolunga. On je savladao golmana Barselone Viktora Valdesa u 85. i 89. minutu. Barselona je tako nastavila šampionsku trku sa madridskim Realom, koji je u subotu savladao Sporting (3:1). Oba kluba su do sada sakupila po 68 bodova.

Fudbaleri Santandera su posle preokreta stigli do trijumfa na gostovanju protiv Osasune. Osasuna je povela u 32. minutu golom Miguela Flana, ali samo tri minuta kasnije izjednačenje Santanderu donosi Gonzalo Kolsa. U nastavku meča potpuni rezultatski preokret donose Kristijan Fernandez u 51. i Papa Kouli Diop u 89. minutu.

Ekipa Malage je iznenadila Viljareal i savladala ‘žutu podmornicu’ golovoma Nabila Bahe. Marokanac je prvi gol postigao u 64. minutu, posle kornera koji je izveo Dudu, da bi potom, dvadeset minuta kasnije, postavio i konačen rezultat meča, nakon dodavanja Valda.