Nedelja, 21.03.2010.

17:15

Milan propustio šansu za vrh

Fudbaleri Milana nisu uspeli da pobede Napoli (1:1) u 29. kolu italijanske Serije A, čime su propustili priliku da preuzmu lidersku poziciju na tabeli.

Atalanta je savladala Livorno sa 3:0, Lacio je slavio protiv Kaljarija rezultatom 2:0, dok je Sijena zabeležila minimalnu pobedu nad Bolonjom. U mečevima Bari - Parma i Kjevo - Katanija nije bilo pobednika, pošto su obe utakmice završene rezultatom 1:1. U poslednjem meču kola Sampdorija je u Đenovi savladala Juventus sa 1:0.

Fudbaleri Milana nisu uspeli da iskoriste subotnji kiks gradskog rivala Intera i preuzmu lidersku poziciju na tabeli italijanske Serije A. ‘Rosoneri’ su, na svom ‘San Siru’, samo remizirali protiv Napolija (1:1), pa Inter još uvek ima bod prednosti u odnosu na Milan. ‘Neroazuri’ posle 29 odigranih kola imaju 60 bodova. Napoli je poveo u 13. minutu golom Huga Armanda Kampanjara, da bi bod Milanu doneo veteran Filipo Inzagi u 26. minutu.

Trećeplasirana Roma je pobedom protiv Udinezea (4:2) maksimalno materijalizovala ova dva remija. ‘Vučica’ se primakla na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći Inter, dok joj ‘rosoneri’ beže tri boda.

Važne pobede u borbi za opstanak zabeležili su Atalanta i Lacio. Atalanta je u Bergamu savladala Livorno sa 3:0. Domaći su stigli do ubedljivog trijumfa golovima Simonea Padoina u 13, Havijera Ševantona u 49. i Fereire Pinta u 54. minutu. Atalanta je sada 18. na tabeli, sa 26 bodova, dok je Livorno posle novog poraza poslednjeplasirani tim na tabeli. Rimski Lacio je na gostovanju na Sardiniji, golovima Tomaza Rokija u četvrtom i Serđa Flokarija u 37. minutu, takođe, stigao do veoma važnog trijumfa protiv Kaljarija. ‘Nebeskoplavi’ su sada 17. na tabeli i imaju četiri boda više u odnosu na timove koji se nalaze u opasnoj zoni. Za goste je svih 90 minuta igrao reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.

Ekipa Sijene, koja je do 29. kola bila poslednjeplasirani tim Serije A, iznenadila je Bolonju (1:0) i stigla do šestog trijumfa u sezoni. Gol odluke postigao je Marčelo Larondo u desetom minutu. Sijena je tako pretekla Livorno i sada ima 25 bodova, isto koliko i ekipa Atalante.

Katanija, koju sa klupe vodi srpski stručnjak Siniša Mihajlović, osvojila je bod na gostovanju protiv Kjeva i sve je dalje od zone ispadanja. Domaći su poveli u 64. minutu golom Serđa Pelisiera, da bi deset minuta kasnije bod Kataniji doneo Maksi Lopes, golom iz penala. Prethodno je fudbaler Kjeva Mario Jepes srušio argentinca u kaznenom prostoru. Katanija je tako ostala na 15. mestu sa 32 boda, dok Kievo sa četiri boda više zauzima 13. mesto.

Parma je povela protiv Barija zahvaljujući autogolu Nikole Belamontea u 36. minutu, da bi bod Bariju doneo Andrea Masieljo golom u 85. minutu. Bari je 11. sa 39 osvojenih bodova, dok Parma, na poziciji 12, ima samo bod manje.

U poslednjem meču 29. kola Sampdorija je, kao domaćin, zabeležila minimalnu pobedu protiv torinskog Juventusa. Pitanje pobednika rešeno je u 76. minutu kada je Antonio Kasano, posle dodavanja Maninija, savladao golmana 'stare dame' Antonija Kimentija. Sampdorije je tako prestigla Juventus i sada je peta na tabeli sa 47 bodova. Sa druge strane, 'stara dama' je pala na poziciju šest i i sada ima dva boda manje od tima iz Đenove. Stefan Šcepović je bio u timu Sampdorije, ali nije dobio priliku da zaigra.