Nedelja, 21.03.2010.

16:49

Kaluđerović u 90. za pobedu Rada

Fudbaleri Rada pobedili su na Banjici Mladi Radnik sa 3:2, u poslednjoj utakmici 19. kola Jelen Superlige.

Rad je do četvrte pobede u Super ligi došao golom Andrije Kaluđerovića u 90. minutu utakmice. Kaluđerović je postigao dva gola na utakmici protiv Mladog Radnika i sa 11 pogodaka izbio na drugo mesto liste strelaca.

Fudbaleri Rada su u prvom poluvremenu za četiri minuta postigli dva gola i u 31. minutu vodili su sa 2:0. Prvo je mrežu gostiju pogodio Kaluđerović u 27. minutu, a četiri minuta kasnije vodjstvo je duplirao Tomislav Pajović.

Činilo se da će "građevinari" uspeti da sačuvaju prednost, ali su gosti u drugom poluvremenu zaigrali angažovanije i uspeli da
izjednače.

Zoran Miletić je u 55. minutu smanjio na 2:1, a izjednačio je Nikola Prebiračević posle pet minuta. Pobedonosni pogodak za domaće postigao je bivši fudbaler OFK Beograda Kaluđerović u 90. minutu utakmice.

Rad je ovom pobedom sa pretposlednjeg mesta na tabeli skočio na 13. i ima 18 bodova, dok je Mladi radnik na 12. poziciji sa dva boda više. U sledećem kolu, u sredu, Rad će u Čačku igrati protiv Borca, dok će Mladi radnik dočekati Napredak iz Kruševca.

Crvena zvezda 19 16 1 2 35:10 49
Partizan 19 14 5 0 39:10 47
Spartak 19 9 6 4 24:14 33
Vojvodina 19 9 3 7 29:16 30
OFK Beograd 19 9 3 7 24:20 30
Metalac 19 8 3 8 15:21 27
Smederevo 19 7 5 7 20:22 26
Javor 19 5 10 4 14:14 25