Nedelja, 14.03.2010.

14:48

Sigurne pobede Partizana i Voše

Fudbaleri aktuelnog šampiona Srbije Partizana pobedili su Hajduk u Kuli sa 2:0, u 18. kolu Jelen Superlige i tako ponovo smanjili prednost Zvezde na pet bodova.

U ostalim mečevima odigranim u nedelju ubedljivu pobedu na svom terenu ostvarila je novosadska Vojvodina koja je sa 4:0 pobedila Čukarički. U najefikasnijoj utakmici kola OFK Beograd je na Karaburmi u malom gradskom derbiju pobedio Rad sa 3:2, a minimalnu pobedu ostvario je Metalac protiv Smedereva u gostima.

Utakmica Mladi Radnik – Jagodina završena je bez golova, a duel Borac – Spartak odložen je za 17. mart zbog snega.

’Crno-beli’ su nakon kiksa u prošlom kolu protiv Javora u Beogradu, pobedili kulski Hajduk sa rutinskih 2:0. Strelac oba gola za tim Gorana Stevanovića bio je mladi reprezentativac Nemanja Tomić.

Partizan je tako ponovo smanjio zaostatak za Crvenom zvezdom na pet bodova, pošto je lider šampionata u subotu na svom terenu pobedio kruševački Napredak.

Za veoma loše izdanje i poraz od Metalca u prošlom kolu iskupila se i Vojvodina. Novosađani su ubedljivo pobedili Čukarički i tako prestigli Spartak na trećem mestu na tabeli. Subotičani svoj meč 18. kola igraju u sredu protiv Borca u Čačku.

Prva dva gola za Vošu postigao je Dragan Mrđa, strelac trećeg je bio Dušan Tadić, a konačan rezultat postavio je Merebašvili iz penala.

Sa sjajnim nastupima u prolećnom delu sezone nastavio je Metalac koji je posle Vojvodine pobedio i Smederevo u gostima. Jedini gol na utakmici postigao je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Misdongard minut pre kraja prvog dela.

OFK Beograd je u prošlom kolu izgubio u Jagodini sa 3:2, a sada je istim rezultatom na svom terenu savladao Rad. Domaćin je poveo već u drugom minutu preko Milića, samo osam minuta kasnije iz penala je izjednačio Andrija Kaluđerović i taj rezultat ostao je do poluvremena.

U 54. minutu Petar Planić je ponovo doveo OFK Beograd do prednosti, ali Rad se nije predao i ponovo je izjednačio deset minuta kasnije golom Jovančića. Ipak, pobedu i tri boda domaćinu doneo je bivši napadač Crvene zvezde Abubakar Umaru devet minuta pre kraja.

Novi Sad: Vojvodina - Čukarički 4:0 (2:0)
strelci: Mrđa u 16. i 20, Tadić u 79. i Merebašvili iz penala u 90. minutu
Beograd: OFK Beograd - Rad 3:2 (1:1)
strelci: Milić u 2, Planić u 54. i Oumaru u 78. minutu za OFK Beograd, a Kaluđerović u 19. iz penala i Jovančić u 65. za Rad
Požarevac: Mladi radnik - Jagodina 0:0
Smederevo: Smederevo - Metalac 0:1 (0:1)
strelac: Mistongard u 44. minutu
Kula: Hajduk - Partizan 0:2 (0:1)
strelac: Tomić u 7. i 66. minutu