Subota, 06.03.2010.

15:55

JSL: Gosti bez pobede

U subotu je odigrano pet mečeva 17. kola Jelen Superlige. Domaće ekipe ostvarile su četiri pobede, a jedna utakmica završena je bez pobednika.

Metalac iz Gornjeg Milanovca nastavio je sa odličnom formom pobedivši Vojvodinu sa 3:1. Najviše golova bilo je u Jagodini gde je istoimena ekipa bila bolja od OFK Beograda rezultatom 3:2, a dva meča završena su rezultatom 2:0. BSK je na Karaburmi savladao Borac, a Spartak u Subotici Mladi Radnik. Duel u Kruševcu Napredak – Smederevo završen je bez pobednika, 2:2.

Spartak je nakon pobede nad OFK Beogradom na Karaburmi u prošlom kolu, sada pobedio i Mladi Radnik. Subotičani su ovim trijumfom izbili na treće mesto na tabeli pošto je Vojvodina izgubila. Spartak je poveo veoma rano, golom Veselinova u osmom minutu, a sve dileme oko pobednika otklonio je Nosković u poslednjim trenucima meča.

Metalac iz Gornjeg Milanovca je u Kragujevcu zabeležio i drugu pobedu ovog proleća. Ovoga puta pobeđena je favorizovana Vojvodina. Strelci za domaćina, koji je sada osmi na tabeli, bili su Perić, Misdongard i Krasić, dok je jedini gol za goste postigao talentovani Bilbija.

Najzamiljiviji meč odigran je u Jagodini, gde je domaći timslavio protiv OFK Beograda. Ključan je bio vodeći gol koji je Perica Ognjenović postigao u samom finišu prvog dela. U drugih 45 minuta golove za Jagodinu postigli su Bojović i Živković, a strelci za goste bili su Milić i Injac.

Sigurnu pobedu na stadionu OFK Beograda zabeležila je ekipa BSK. Pobeđen je čačanski Borac sa 2:0 uz golove Kneževića i Đukića.

Preostale tri utakmice 17. kola na programu su u nedelju.