Nedelja, 21.02.2010.

19:37

Bundesliga: Šampion konačno pobedio

U derbi meču 23. kola Bundeslige Bajer Leverkuzen remizirao je u Bremenu sa Verderom 2:2 i tako propustio da se ponovo odvoji od Bajerna na vrhu tabele.

Šampion Volfzburg je posle deset kola bez pobede preokrenuo rezultat protiv Šalkea i slavio sa 2:1. Junak 'vukova', koji su se opasno približili zoni ispadanja, bio je Brazilac Grafite koji je postigao dva gola u drugom poluvremenu za pobedu. Znake života daje i Herta koja je razbila Frajburg sa 3:0 i vratila se u borbu za opstanak.

Dvostruki strelac za Berlince bio je Sisero, a vodeći gol u Frajburgu postigao je Ramos. Tek treću pobedu Herte u šampionatu propustili su Gojko Kačar i Nemanja Pejčinović.

Bajer je u Verderu dva puta vodio, ali su gosti oba puta uspeli da se vrate i osvoje bod. Derdiok je u 29. minutu postigao prvi gol na meču, ali je samo pet minuta kasnije Pizaro je izjednačio posle velike greške golmana gostiju Adlera. U 12. minutu drugog poluvremena ’farmaceuti’ ponovo stižu do vođstva, a strelac je bio Toni Kros. Ipak, u samoj završnici meča defanzivac Per Mertesaker je na asistenciju Marka Marina doneo bod Verderu.

Šalke, koji je do ovog kola bio na korak od lidera Bajera i Bajerna, gostovao je u Volfzburgu gde je od 30. minuta vodio golom Kevina Kuranjija. Posrnuli šampion, koji je na poslednjih deset mečeva u šampionatu po pet puta gubio i remizirao, ipak je uspeo da se vrati i konačno pobedi. Veoma vrednu pobedu ’Vukovima’ doneo je Grafite koji je na asistencije Misimovića i Šafera pogađao u 46. i 77. minutu.

petak:
Hofenhajm – Borusija Menhengladbah 2:2 (0:1)
Ibišević 69, Eduardo 89p - Dems 31p, Kolauti 51

1. Bajer Leverkuzen....................................23 13 10 0 50:20 49
2. Bajern Minhen...........................................23 14 7 2 49:20 49
3. Šalke...........................................................23 13 6 4 34:17 45
4. Hamburg..................................................23 10 10 3 43:25 40
5. Borusija Dortmund...................................23 11 6 6 35:30 39
6. Verder Bremen............................................23 9 8 6 46:28 35
7. Ajntraht Frankurt..........................................23 9 8 6 30:30 35
8. Majnc.............................................................23 8 8 7 26:30 32
9. Štutgart..........................................................23 8 7 8 32:30 31
10. Hofenhajm...............................................23 8 5 10 32:29 29
11. Borusija Menhengladbah......................23 8 5 10 33:38 29
12. Volfsburg.....................................................23 7 7 9 49:45 28
13. Bohum.........................................................23 6 8 9 25:38 26
14. Keln............................................................23 6 7 10 21:31 25
15. Frajburg.....................................................23 5 4 14 21:44 19
16. Hanover.....................................................23 4 5 14 25:45 17
17. Nirnberg.....................................................23 4 5 14 19:40 17
18. Herta...........................................................23 3 6 14 21:42 15