Nedelja, 21.02.2010.

19:21

Nula u Mančesteru, ubedljiva Vila

Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula odigrali su nerešeno 0:0, dok su ubedljive pobede u utakmicama 27. kola Premijer lige ostvarili Aston Vila i Blekburn.

U preostale dve utakmice 27. runde Fulam je na 'Krejvn Kotidžu' slavio protiv Birmingema sa 2:1, dok je Totenhem bio ubedljiv protiv Vigana u gostima – 3:0.

Mančester siti i Liverpul odigrali su utakmicu bez pravih šansi, a posle remija zadovoljniji će biti Siti, pošto se ovim bodom popeo za jedno mesto na tabeli i sada je četvrti sa 46 bodova, dok je Liverpul na petom mestu sa bodom manje.

Napadač Liverpula Fernando Tores ušao je u igru u 75. minutu, posle jednomesečne pauze, pošto je zamenio povređenog Rajana Babela. Siti je mogao do pogotka u 80. minutu, kada je Adebajor bio u šansi, ali je defanzivac Liverpula Martin Škrtel ipak uspeo da ga zaustavi i otkloni opasnost.

Blekburn je pobedio su na svom terenu Bolton sa 3:0 i učvrstio se u sredini tabele. Domaći su poveli golom Nikole Kalinića u 41. minutu, Džejson Roberts duplirao je vođstvo u 73. a konačan rezultat postavio je Gael Žive u 84. minutu. Blekburn zauzima 12. mesto sa 34 bodova, dok je Bolton, koji na poslednjih pet utakmica nije postigao gol, sa 23 boda i predstoji mu teška borba za opstanak u Premijer ligi.

Aston Vila je pobedila Barnli sa 5:2 i ostala u trci za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. Poveo je Barnli u 10. minutu, ali je Aston Vila izjednačila u 32. preko Ešlija Janga, da bi Stiven Dauning sa dva gola, u 56. i 58. minutu doeno preokret domaćem timu.

Posle tri minuta Emil Heski postigao je četvrti gol za ekipu iz Birmingema, a u strelce se upisao i Gabrijel Agbonlahor. Konačan rezultat postavio je Martin Paterson u 90. minutu.

Fulam je pobedio Birmingem sa 2:1. Sve golove postigli su fudbaleri Fulama, prvo je Kristofer Berd postigao autogol u trećem minutu, a pobedu su ipak doneli Denijen Daf i Bobi Zamora, koji je postigao gol u 90. minutu.

Na 'JJB' stadionu, čiji je teren bio u očajnom stanju, Totenhem je nastavio da 'teroriše' Vigan. Ekipa Harija Rednapa je u prvom delu sezone isti tim u Londonu pobedila sa neverovatnih 9:1, a ovoga puta bilo je 'samo' 3:0 za 'pevce'. Džermejn Defo, koji je u pomenutom meču bio strelac pet pogodaka, načeo je Vigan u 27. minutu.

Neizvesnost oko pobednika rešena je u samom finišu kada je Roman Pavljučenko, koji je na teren ušao umesto Defoa, postigao pogotka u 84. i 90. minutu za konačnih 3:0. Reprezentativac Srbije Vladimir Stojković meč je presedeo na klupi.