Nedelja, 21.02.2010.

18:43

Real ubedljiv, poraz Atletika

Atletik Bilbao, Malaga i Sporting iz Hihona ostvarili su pobede u utakmicama 23. kola španske Primere odigranim u nedelju popodne.

Osasuna i Valjadolid su remizirali 1:1. Atletik je u Bilbao savladao Tenerife sa 4:1, Malaga je dobila Espanjol rezultatom 2:1 (Stepaniov 90 min.), a Sporting je slavio na gostovanju Saragosi sa 3:1 (Smiljanić 90 min.). U mečevima večernjeg programa Almerija je pobedila madridski Atletiko sa 1:0, a Real je bio ubedljiv protiv Viljareala na Santijga Bernabeu - 6:2.

Tenerife je u prethodnom kolu pobedom nad Majorkom prekinuo post od osam mečeva bez trijumfa, ali su se na stari koloske vratili u Baskiji, gde je Atletik slavio sa ubedljviih 4:1. Presudan je bio 18. minut, kada je Kluerbas dobio crveni karton i skrivio penal, a Ljorente bio siguran realizator jedanaesterca.

Gaiska Tokuero duplirao je prednost pet minuta kasnije i već tada rešio pitanje pobednika. Domaćin je preko Iraole povećao na 3:0, smanjio je Alfaro u 59. minutu, a konačni rezultat postavio je Igor Gabilondo u 63. minutu.

Bilbao se tako približio šestoplasiranoj Majorci na samo jedan bod zaostatka, a Tenerife je i dalje u zoni ispadanja.

Malaga fantastičnim igrama beži iz opasne zone, a protiv Espanjola ostvarila je treću pobedu u poslednja četiri meča. Gol odluke dao je Viktor Obina u 75. minutu. Prethodno je Malaga povela preko Fernanda u ranoj fazi meča, a izjednačio je Ruis u finišu prvog poluvremena. Ceo meč odigrao je nekadašnji igrač novosadske Vojvodine Milan Stepanov.

Valjadolid je pogotkom Harisa Medunjanina (80. min.) poveo protiv Osasune u gostima i bio je na pragu vrlo vredne pobede u Pamploni, ali domaćin je izjednačio golom Kamunjasa u 86. minutu.

Sporting iz Hihona je ostvario drugu pobedu u gostima u sezoni, a golove u pobedi nad Saragosom dali su Bilić, Moran i Baral. Bivši igrač Partizana Milan Smiljanić odigrao je ceo meč za pobednike.

Madridski Atletiko, u skladu sa oscilacijama koji su karakteristika tog kluba već nekoliko sezona, ponovo je izgubio posle velike pobede. Nakon trijumfa nad Barselonom u prethodnom kolu, bolja je bila Almerija, a odlučujući pogodak postigao je Pjati u 87. minutu.

U poslednjem meču kola Real je na svom terenu pobedio Viljareal i zabeležio petu uzastopnu prvenstvenu pobedu sa dva i više golova razlike istovremeno se iskupivši za poraz od Liona u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Dvostruki strelci bili su Gonsalo Iguain i Kaka (jedan iz penala), a prvi gol na meču postigao je Ronaldo. Već posle 20 minuta bilo je 2:0, smanjio je Markos Sena, ali je Iguain ponovo odveo Real na bezbednu distancu. Nilmar je golom ponovo primakao ’žutu podmornicu’, ali su Iguain i Kaka od 74. do 79. minuta dali dva gola i rešili pitanje pobednika.