Nedelja, 21.02.2010.

17:55

Minimalne pobede Rome, Juvea, Viole

Golom Mirka Vučinića Roma je pobedila Kataniju u 25. kolu Serije A i smanjila zaostatak za Interom na samo pet bodova.

Juventus se mučio protiv Bolonje ali je na kraju ipak dobio sa 2:1 za četvrto mesto na tabeli. Identičnim rezultatom Fiorentina je pobedila Livorno ali posle preokreta u drugom poluvremenu i asistencije Ljajića. Najubedljiviji bio je Palermo protiv Lacija (3:1), a jedini gol za Rimljane postigao je Kolarov. Kjevo je sa 1:0 dobio Atalantu, a Kaljari sa 2:0 Parmu. Kasnije igraju Bari – Milan.

Crnogorski reprezentativac Vučinić pogodio je mrežu Katanije već u 18. minutu utakmice što je bilo dovoljno da Roma zabeleži sedmu uzastopnu pobedu, a ostane nepotažena već 15. kolo. Ova sjajna serija dovela je Romu ne samo do drugog mesta na tabeli već je od ‘Vučice’ napravila glavnog konkurenta Interu za titulu. Aktuelni šampion Italije u subotu je odigrao bez golova sa Sampdorijom, iako je veći deo meča igrao sa samo devet igrača.

Juventus se, kao i na većini utakmica ove sezone, dosta mučio u Bolonji ali je ipak stigao do tri važna boda koja su ga, zahvaljujući remijima Napolija i Sampdorije, vratila na četvrto mesto na tabeli. Juve je već u četvrtom minutu poveo golom Dijega, ali je u 50. izjednačio Buske. Ipak, u 66. minutu Kandreva, koji je ušao u igru šest minuta ranije umesto strelca prvog gola, savladao je Viviana za pobedu ‘stare dame’.

Više od torinskog tima mučila se samo Fiorentina koja je na svom terenu dočekala Livorno, tim koji se očajnički bori za opstanak. Gosti su ipak na opšte iznenađenje poveli na ‘Artemio Frankuju’ u 36. minutu kada je pogodio Nelson Rivas. Fiorentina je u nastavku potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom, potpuno je dominirala ali rezultata nije bilo. Početkom drugog poluvremena u igru je ušao i Adem Ljajić što je doprinelo boljoj igri ljubičastih. U 62. minutu ‘Viola’ konačno stiže do izjednačenja, strelac je bio Vargas, a asistirao mu je upravo bivši igrač Partizana. Pet minuta kasnije, strelac jedinog gola za goste Rivas, dobija direktan crveni karton. Ovaj poklon domaći igrači nisu propustili već su preko Đilardina u 78. minutu stigli do pobede koja Fiorentinu polako vraća u gornji deo tabele. Ovo je bila prva pobeda tima iz Firence posle pet kola.