Subota, 20.02.2010.

17:46

Kakau pregazio Keln, remi Bajerna

U pet utakmica 23. kola Bundeslige odigranih u subotu, na tri nije bilo pobednika, dok su Dortmund i Štutgart slavili ubedljive pobede.

Borusija je na svom terenu sa 4:1 savladala Hanover, a vodeći gol za ’milionere’ postigao je Neven Subotić. Štutgart je deklasirao Keln u gostima sa 5:1, uz čak četiri gola Brazilca Kakaua. Zoran Tošić i Zdravko Kuzmanović odigrali su svih 90 minuta za svoje ekipe. Bajern je osvojio samo bod u Nirnbergu (1:1), dok golova nije bilo na utakmicama Majnc – Bohum i Hamburg – Ajntraht.

Poraz u prošlom kolu nije mnogo uzdrmao igrače Štutgarta koji su već u ovom pokazali svu svoju snagu protiv Kelna i napravili odičnu uvertiru pred duel sa Barselonom u osmini finala Lige šampiona sledeće nedelje. 'Švabe' su fenomenalno odigrale u gostima, a dominirao je Kakau koji je prvi gol postigao u 13. minutu kada je na asistenciju Kristijana Molinara sa šest metara poslao loptu u donji desni ugao. Deset minuta kasnije Brazilac je ponovo pogodio mrežu, ovaj put je šutirao van kaznenog prostora. Već u 38. minutu Kakau je stigao do het-trika posle kornera. Nakon kornera do gola je stigao i domaći tim. U poslednjem minutu prvog poluvremena Kristofer Šorč je bio precizan posle centaršuta Čihija. Gol Kelna nije premetio igru gostiju koji u nastavku stižu do još dva gola. Prvo je Pavel Pogrebnjak iskoristio dobar centaršut Roberta Hilberta u 70. minutu, a ruski napadač je samo četiri minute kasnije aisitirao fenomenalnom Kakauu koji je postigao svoj četvrti gol.

Borusija je protiv Hanovera povela u 43. minutu. Nuri Sahin je izveo korner, a Neven Subotić poslao loptu u donji desni ugao gola. U 60. minutu ’milioneri’ dolaze do drugog gola zahvaljujući Mariju Egimanu koji je savladao svog golmana. U 77. minutu Nelson Valdez rešava pitanje pobednika trećim golom za Borusiju, ali samo četiri minute kasnije Aruna Kone vraća goste na minus dva. Hanover ipak nije uspeo da se u finišu potpuno vrati u meč, a otovreniju igru gostiju Borusija koristi dva minuta pre kraja kada je Humels asistirao Kevinu Groskrojcu za 4:1.

U nedelju se igraju preostale tri utakmice kola, a u derbiju u Bremenu sastaju se Verder i Bajer koji be se eventualnom pobedom ponovo izdvojio na čelu tabele. Šampion Volfzburg dočekuje Šalke, dok poslednjeplasirana Herta gostuje Frajburgu.