Nedelja, 14.02.2010.

22:57

Atletiko naneo prvi poraz Barsi

Atletiko Madrid pobedio je Barselonu sa 2:1, a Sevilja je dobila Osasunu sa 1:0 u večernjem programu 22. kola španske Primere.

Svi golovi na obe utakmice postignuti su u prvom poluvremenu, a strelac odlučujućeg pogotka za Sevilju bio je Luis Fabijano u 35. minutu. 'Jorgandžije' su na Visente Kalderonu nanele Barsi prvi ovosezonski poraz u šampionatu – poveli su golovima Dijega Forlana i Simaa Sabrose, a poraz je ublažio Zlatan Ibrahimović. Barsa je prva na tabeli sa 55, a Real je drugi sa 53 boda.

Uprkos tome što su samo trećinu vremena imali loptu u svom posedu, fudbaleri madridskog Atletika uspeli su da savladaju Barselonu, što je ove sezone uspelo jedino još Rubinu iz Kazanja.

Posle devet minuta domaći su poveli – Rejes je prošao dvojicu protivničkih fudbalera i centrirao, a Dijego Forlan je bio na pravom mestu i poslao loptu iza leđa golmana Valdesa. Aguero je propustio odličnu priliku pre nego što je Simao u 23. minutu duplirao prednost Atletika preciznim šutem iz slobodnog udarca.

Samo tri minuta kasnije Zlatan Ibrahimović je na asistenciju Pujola smanjio zaostatak Katalonaca, ali Atletiko je izdržao do kraja meča i stigao do sedme ligaške pobede.

Na meču u Andaluziji Sevilja je pobedom ponovo izbila na četvrtu poziciju koja je vodi u Ligu šampiona. Trenutak odluke dogodio se u 35. minutu kada je Luis Fabijano postigao svoj 15. gol u sezoni i doneo domaćima trijumf. Tokom celog meča Sevilja je bila bolja i stvorila više prilika, gosti iz Pamplone pretili su uglavnom posle kontranapada, ali nisu imali uspeha.