Nedelja, 14.02.2010.

20:13

Primera: Pobede Malage i Espanjola

U utakmicama 22. kola španske Primere Malaga je u Santanderu bila ubedljiva protiv Rasinga (3:0), dok je Espanjol bio bolji od Deportiva iz La Korunje, 2:0.

Valjadolid i Saragosa su podelili bodove (1:1), dok je Almerija u predgrađu Madrida protiv Hetafea golom Sorijana u poslednjem minutu meča osvojila bod (2:2). U preostalim utakmicama 22. kola sastaju se Sevilja i Osasuna, dok u derbiju kola madridski Atletiko dočekuje lidera na tabeli Barselonu.

Fudbaleri Espanjola su se šestom pobedom na svom terenu ove sezone učvrstili na sredini tabele. Tim iz Barselone je u vođstvo doveo Verdu golom u 39. minutu. Domaćinu je posao olakšan kada je u 55. minutu Tomas dobio crveni karton, a samo četiri minuta kasnije Kaljehon postavlja konačan rezultat, 2:0.

Malaga je u Santanderu na ubedljiv način došla do svoje tek druge pobede na gostovanjima ove sezone. Već u prvom poluvremenu gosti su vodili sa 2:0, posle golova Veligtona i Saiseda. Konačan rezultat postavio je Obina u 66. minutu. Susret je obeležio veliki broj žutih kartona, čak devet. A domaći tim je meč završio sa desetoricom na terenu.

Espanjol – Deporitvo La Korunja 2:0 (1:0)