Nedelja, 17.01.2010.

20:14

Šalke opet drugi

Fudbaleri Šalkea i dortmundske Borusije zabeležili su pobede u poslednja dva meča 18. kola Bundeslige.

Šalke je na svom terenu u Gelzenkirhenu bio bolji od Nirnberga minimalnim rezultatom, jer je jedini gol postigao Kevin Kuranji u 48. minutu. Borusija je slavila u Kelnu sa 3:2, a pobedu ’milionerima’ doneo je Groskrojc pogotkom u 90. minutu. Šalke je ponovo drugi na tabeli sa bodom manje od Bajera, dok je Borusija i dalje peta, ali sada ima pet bodova više od prvog pratioca Verdera.

Borusija je u Kelnu već u prvom poluvremenu imala dva gola prednosti, a oba puta strelac je bio Humels, prvi put u 28, a onda i u 45. U nastavku meča gosti su odolevali ’jarčevima’ i čuvali prednost, ali su se opustili u poslednjih deset minuta i umalo ostali bez pobede. Prvo je u 82. minutu Mekena smanjio na 2:1, da bi samo šest minuta kasnije Mohamad uspeo i da izjednači rezultat. Dortmund je ipak golom u poseldnjem minutu osvojio nova tri boda.

Bio je ovo 11. uzastopni meč koji Borusija nije izgubila, a peta vezana pobeda. S druge strane, Keln je izgubio prvi put posle četiri meča.