Nedelja, 17.01.2010.

17:12

Novi poraz 'dame', Milan u seriji

Najubedljiviji trijumf u 20. kolu italijanske Serije A ostvarili su fudbaleri Milana, koji su na 'San Siru' savladali ekipu Sijene rezultatom 4:0.

Roma je na 'Olimpiku' pobedila Đenou sa 3:0, a istim rezultatom je i Atalanta trijumfovala protiv Lacija. Torinski Juventus je doživeo novi neuspeh u prvenstvu, pošto je u Veroni poražen od Kjeva sa 1:0, dok je Bolonja u Firenci iznenadila Fiorentinu (2:1). U mečevima Parma - Udineze (0:0), Napoli - Palermo (0:0) i Sampdorija - Katanija (1:1) nije bilo pobednika.

Fudbaleri Milana pobedili su ekipu Sijene sa 4:0 i ostali u trci za titulu šampiona sa gradskim rivalom Interom koji je u subotu igrao nerešeno sa Barijem (2:2). Junak meča je bio Brazilac Ronaldinjo koji je postigao het-trik za Milan. ‘Rosonerima’ je posao bio olakšan već od desetog minuta, kada je crveni karton dobio golman Sijene Đanluka Kurći, koji je u 12. minutu u kaznenom prostoru srušio Marka Borijela.

Ronaldinjo je bio precizan iz penala, a potom je protivničku mrežu zatresao i u 72. i 89. minutu. U strelce se upisao i Borijelo, koji je bio precizan u 28. minutu. Milan sada ima šest bodova manje i utakmicu manje od lidera Intera.

Juventus je na gostovanju u Veroni doživeo četvrti poraz u poslednjih pet utakmica. Domaći tim je do trijumfa protiv ‘stare dame’ pogotkom Đenara Sarda u 33. minutu. Poraz na stadionu ‘Bentegodi’ značio je i pad Juventusa sa trećeg mesta na tabeli, pošto je kiks ‘crno-belih’ iskoristila Roma koja je bila ubedljiva protiv Đenoe.

'Vučica' je na 'Olimpiku' pobedila ekipu Đenoe rezultatom 3:0. Dvostruki strelac za Rimljane bio je bivši fudbaler Bajerna Luka Toni, dok je jedan pogodak postigao i Simone Perota.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je i ekipa Atalante, koja je na domaćem terenu savladala Lacio (3:0). Kristijano Doni je golovima, u petom i devetom minutu nagovestio konačan ishod meča, koji je samo potvrdio Simone Padoin u 35. minutu.

Ekipa Bolonje, koja se takođe bori za opstanak u Kalču, u gostima je iznenadila favorizovanu Fiorentinu (2:1). Golove za goste postigli su Henri Himenez u 28. i Marko Di Vajo u 45. minutu, dok su ‘ljubičasti’ u drugom poluvremenu uspeli samo da ublaže poraz golom rumunskog internacionalca Adrijana Mutua u 51. minutu. Bivši fudbaler Partizana Adem Ljajić, koji je ove nedelje prešao u Fiorentinu, nije dobio priliku da debituje za taj italijanski klub.

Fudbaleri Katanije, koje sa klupe vodi Siniša Mihajlović, osvojili su bod na gostovanju protiv Sampdorije. Katanija je povela u 14. minutu golom Kristijana Ljama, ali su gosti uspeli da izjednače na 1:1 u zavrčnici prvog poluvremena. Đanpaolo Pacini je prvo srušen u kaznenom prostoru, a potom je isti igrač preuzeo odgovornost i sa 11 metara doneo bod svom timu.

Parma i Udineze su odigrali meč bez golova u kome je domaći tim od 31. minuta igrao sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Danijele Galopa. Parma u 25. minutu nije iskoristila penal, pošto je golman Samir Handanović odbranio udarac Nikole Amorusa. Za ekipu iz Udina svih 90 minuta su igrali Dušan Basta i Aleksandar Luković.