Četvrtak, 14.01.2010.

12:39

Monako pobedio, bruka PSŽ u kupu

U francuskom Šampionatu odigrane su dve zaostale utakmice, a 'odrađeno' je i sedam utakmica Liga kupa.

Fudbaleri Monaka bili su ubedljivi protiv Monpeljea, a Bulonj i Sošo igrali su bez pogodaka. U četvrtfinalu Liga kupa su Sedan, Gengam, Olimpik Lion, Lans, Lil, Tuluz i Olimpik iz Marseja a utakmica Le Man - Bordo je odložena.

Monako je u nastavku slomio Monpelje, Pigrenije je u 11. minutu doveo domaćina u vođstvo, u nastavku su pogodili Haruna, dva puta, i Perez za konačnih 4:0.

20. Grenobl ..... 7

Najuzbudljivija utakmica osmine finala Liga kupa odigrana je u Sent Etjenu, domaćin je vodio sa 1:0 i 2:1 a Nijang, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu postigao gol u četvrtom minutu sudijske nadoknade za konačnih 3:2 za OM.

Pari Sen Žermen j eizgubio od drugoligaša Gengama pokazavši još jednom da je ekipa u lošoj formi, olimpik iz Liona i Tuluz bili su ubedljivi kao domaćini.

Utakmica Le Man - Bordo, planirana za utorak, odložena je zbog nevremena.