Utorak, 12.01.2010.

23:08

KAN: Mozambik i Benin bez pobednika

Fudbaleri Mozambika i Benina odigrali su nerešeno, 2:2, u drugoj utakmici prvog kola grupe C Afričkog Kupa nacija koji se igra u Angoli.

Benin je golom Razaka Omotojosija iz penala poveo u 14. minutu, a samo četiri minuta kasnije prednost Benina je duplirana nakon što je autogol postigao Darijo Kan. Mozambik je do poluvremena smanjio preko Loba u 29. minutu, da bi golom Gonsalveša u 55. minutu tim Marta Noija došao do važnog boda pred nastavak takmičenja.

U prvoj utakmici ove grupe reprezentacija Egipta uspešno je počela odbranu titule pobedom nad Nigerijom.

U narednom kolu u grupi C, Egipat se sastaje sa Mozambikom, a Nigerija sa Beninom.