Utorak, 29.12.2009.

23:11

Tores u 93. za pobedu Liverpula

U utorak su u 20. kolu Premijer lige odigrana dva meča. Liverpul je pobedio Aston Vilu u gostima sa 1:0, a Bolton i Hal su odigrali bez pobednika – 2:2.

U derbiju kola na ’Vila Parku’, domaća Aston Vila bila je bolji tim od Liverpula, ali je ekipa Rafe Benitesa iskoristila jednu grešku odbrane domaćih i golom Fernanda Toresa u nadoknadi vremena došla je do veoma važne pobede.

Ovom pobedom Liverpul se popeo na sedmo mesto na tabeli sa četiri boda manje od mesta koje vodi u Ligu šampiona. Vila je ostala na petoj poziciji.

Ovo je bio 50. gol Toresa za Liverpul u Premijer ligi. Vila je tokom meča bila znatno bolji tim, ali su Kerj, Agbolaor i Dan promašili velike prilike i na kraju su kažnjeni za to.

Na utakmici u Boltonu domaći tim vodio je sa 2:0 sve do 71. minuta, a onda je Stiven Hant u samo sedam minuta postigao dva gola i doneo bod svom timu. Bolton je poveo u 20. minutu golom Ivana Klasnića, a na 2:0 povećao je Kevin Dejvis pola sata pre kraja.

U sredu su na programu i poslednja dva meča 20. kola. Arsenal gostuje Portsmutu, a Mančester junajted na Old Trafordu dočekuje Vigan za koji je potpisao Vladimir Stojković.