Petak, 18.12.2009.

22:37

BL: Gol Farfana za trijumf Šalkea

Fudbaleri Šalkea pobedili su Majnc sa 1:0 (1:0) u premijernom meču 17. kola nemačke Bundeslige.

Strelac jedinog gola na meču bio je Džeferson Farfan u 12. minutu. Tim pogotkom Farfan je timu iz Gelzenkirhena doneo desetu ligašku pobedu i lidersku poziciju sa dva boda prednosti nad Bajernom, koji u subotu dočekuje Hertu. Majnc je osmi sa 24 osvojena boda.

Šalke je od starta kontrolisao igru, a šanse u ranoj fazi meča imali su Bordon, Hevedes i Rakitić. U 12. minutu 25-godišnji Peruanac Farfan iskoristio je dobro dodavanje Holtbija i pogodio donji desni ugao za, ispotaviće se, jedini pogodak na utakmici.

Domaći tim bio je superioran i u ostatku meča, izgledne prilike promašio je Kuranji, ali ostalo je samo 1:0. Bivši fudbaler Partizana i Banata Srđan Baljak odigrao je drugo poluvreme za Majnc.