Nedelja, 29.11.2009.

19:39

Bajer i Bajern ubedljivi

Ekipe Bajera iz Leverkuzena i Bajerna iz Minhena zabeležili su ubedljive pobede u poslednja dva meča 14. kola Bundeslige.

Lider iz Leverkuzena demolirao je na svom terenu nemoćni Štutgart sa 4:0, a Bavarci su na gostovanju u Hanoveru slavili sa 3:0. 'Farmaceuti' su osmom pobedom u sezoni osvojili 30 poen i vratili se na prvo mesto, a jedina su neporažena ekipa u ligi. Bajern se ovom pobedom izjednačio sa Hamburgom na četvrtom mestu koji takođe ima 24 osvojena boda.

Kuzmanović nije bio ni na klupi Štutgarta koji već sedmo kolo nije nikoga pobedio. S druge strane Leverkuzen se ovom pobedom vratio na prvo mesto sa tri boda prednosti nad Verderom. Junak meča u nedelju bio je sjajni Štefan Kisling koji je ostvario het-trik. Napadač domaćeg tima prvi gol je postigao u 22 minutu pošto je sjajno iskoristio asistenciju saigrača koji mu je glavom spostio loptu na pet metara od gola Jensa Lemana. Na 2:0 povisio je njegov saigrač iz napada Eren Derdiol koji je glavom sa 11 metara matirao golmana 'Švaba', a sjajno je centrirao Toni Kros. U 59. minutu Kisling je ponovo pogodio, ovaj put je utrčao saloptom u šesnaesterac i poslao loptu pored ponovo nemoćnog Lemana. Treći gol Kisling je postigao iz penala koji je napravio Leman oborivši Derdioka.

Bajern je posle tri remija konačno pobedio, a slavio je u gostima kod Hanovera sa 3:0. Prvi gola za Bavarce postigao je mladi Tomas Miler u 19. minutu, a već u drugom minutu drugog polivremena Ivica Olić je povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio jer Mario Gomez koji je rutinski savladao Floriana Fromlovica.