SL: Užička Sloboda prvak jeseni

Kolo pre kraja jesenjeg dela takmičenja u četiri grupe Srpske lige poznato je samo da će jesenji prvak Zapada biti užička Sloboda.

Izvor: B92 Srbija
Podeli

Užičani su pobedom u Petrovcu na Mlavi stekli četiri boda prednosti u odnosu na konkurente. Derbi kola u Šapcu završen je bez pobednika, a jedna utakmica 14. kola je odložena, valjevska Vujić voda i Železničar iz Lajkovca igraće u sredu.

Rezultati 14. kola: Sloga Požega – Jedinstvo Ub 2:1, Sloboda Čačak – Budućnost Valjevo 1:1, Sloga Petrovac na Mlavi – Sloboda Užice 1:2, Morava – Radnički Stobeks 1:2, Mačva – Šumadija Radnički 1923 0:0, Metalac – Šumadija Aranđelovac 0:1, Vujić Voda – Železničar odloženo, FAP – Rudar 0:0

Tabela Srpske lige Zapad: Sloboda Užice 33, Mačva Šabac 29, Šumadija Radnički 1923 Kragujevac 28, Vujić Voda Valjevo 23 (-1), Rudar Priboj 20, Sloga Požega 19, Sloga Petrovac na Mlavi 18, Sloboda Čačak 18, Šumadija Aranđelovac 17, Budućnost Valjevo 17, Radnički Stobeks Klupci 17, Železničar Lajkovac 17 (-1), FAP Priboj 17, Jedinstvo Ub 16, Morava Velika Plana 11, Metalac Kraljevo 9

U grupi Beograd Šumadija iz Jagnjila je pobedom u Jakovu stekla tri boda viška u odnosu na drugoplasirani Resnik.

Resničani su sa nekadašnjim superligašem, ekipom Voždovca, igrali nerešeno na svom igralištu, a do pobede nije stigla ni ekipa obrenovačkog Radničkog. U Krnjači je bilo 1:1.

Rezultati 14. kola: Srem – Šumadija Jagnjilo 0:1, Palilulac – Radnički Obrenovac 1:1, Beograd – Sopot 2:0, Kovačevac – Železničar 2:0, OFK Mladenovac – Dorćol 1:0, Resnik – Voždovac 2:2, Grafičar – Sinđelić 2:1, BASK – Hajduk 2:1

Tabela Srpske lige Beograd: Šumadija Jagnjilo 31, Resnik 28, Radnički Obrenovac 27, Beograd 23, Kovačevac 22, Dorćol 19, OFK Mladenovac 19, Sinđelić 18, Grafičar 18, Hajduk 18, Voždovac 18, BASK 18, Srem Jakovo 15, Sopot 12, Palilulac 9, Železničar 8

Ekipa Big Bula je u lokalnom derbiju savladala ekipu Donjeg Srema i zadržala bod prenosti u odnosu na drugoplasirani Veternik.

Veterničani su slavili u Temerinu, a posle kiksa ekipe Palića u Futogu trka za prvo mesto na kraju jeseni ostala je na dva kluba.

Rezultati 14. kola: Spartak Debeljača - Bačka Bačka Palanka 2:4, Senta – Tekstilac Ites Odžaci 1:0, Radnički Nova Pazova – Radnički Šid 0:1, Kikinda – Mladost Bački Jarak 3:1, Sloga Temerin – Veternik 0:2, Big Bul Bačinci – Donji Srem Pećinci 1:0, Metalac AV Futog – Palić 1:0, Vršac – Dolina 1:0

Tabela Srpske lige Vojvodina: Big Bul Bačinci 33, Veternik 32, Palić 27, Bačka Bačka Palanka 22, Sloga Temerin 22, Dolina 20, Tekstilac Ites Odžaci 19, Metalac AV Futog 19, Kikinda 19, Senta 18, Vršac 17, Mladost Bački Jarak 15, Donji Srem Pećinci 14, Radnički Nova Pazova 14, Radnički Šid 14, Spartak Debeljača 7

Niški Sinđelić je osvojio jedan bod u Brusu a svilajnački Radnički sva tri na svom stadionu u duelu sa pirotskim Radničkim pa će poslednje kolo dati jesenjeg šampiona Istoka.

Timok je osvojio samo bod u Aleksandrovcu a Dubočica doživela ubedljiv poraz u Vlasotincu.

Rezultati 14. kola: Balkanski – Jedinstvo Bošnjaci 4:1, Rudar Alpos – Svrljig 1:0, Radnički Svilajnac – Radnički Pirot 1:0, Car Konstantin – Radnik 2:1, Župa – Timok 1:1, Kopaonik – Sinđelić 1:1, Jedinstvo Paraćin – Hajduk Veljko 2:2, Vlasina – Dubočica 3:0

Tabela Srpske lige Istok: Sinđelić Niš 32, Radnički Svilajnac 31, Timok Zaječar 27, Radnički Pirot 23, Dubočica Leskovac 23, Jedinstvo Paraćin 19, Kopaonik Brus 19, Car Konstantin Niš 18, Radnik Surdulica 18, Rudar Alpos Aleksinački rudnici 18, Hajduk Veljko Negotin 17, Župa Aleksandrovac 17, Vlasina Vlasotince 14, Balkanski Dimitrovgrad 14, Svrljig 13, Jedinstvo Bošnjaci 10

Sve utakice 15. kola igraju se 21. novembra, u Beogradu i Vojvodini počinju u 12 časova, na Istoku i Zapadu sat kasnije.

Fudbal