Kup Kralja: Herkules u 1/8 finala

Fudbaleri Herkulesa pobedili su Almeriju 1:0 (0:0) u poslednjem revanš meču šesnaestine finala Kupa Kralja.

Izvor: B92 Španija
Podeli

Herkules je u prvom meču na svom terenu pobedio sa 2:1 pa se ukupnim rezultatom 3:1 plasirao među 16 najboljih timova u španskom Kupu. Jedini strelac na meču bio je Gomez u 76. minutu, a u završnici meča domaći tim ostao je i bez jednog igrača jer je Peljerano dobio drugi žuti karton.

Preostali mečevi odigrani su u utorak i sredu, a plasman u nastavak takmičenja obezbedili su Atletiko Madrid, Valensija, Viljareal, Osasuna, Akorkon, Sevilja, Selta, Rekreativo, Barselona, Deportivo la Korunja, Malaga, Hetafe, Rajo Valjekano, Maljorka i Rasing Santander. Zanimljivo je da će se u osmini finala sastati branilac trofeja Barselona i trećelogaš Alkorkon koji je priredio veliko iznenađenje ubedljivo eliminisavši Real Madrid.

Utorak, 10. novembar:
Atletiko Madrid - Marbelja 6:0 (prvi meč 2:0)
Hurado 11, Sinama-Pongol 17, Rodrigez 22, 30, 46, 61
Valensija - Alkojano 2:2 (1:0)
Marčena 4, Žigić 16 – Kurto 40, Karpio 84
Viljareal – Puertoljano 1:0 (1:1)
Rosi 73
Osasuna - Herez 1:0 (2:1)
Dedi 79
Real Madrid – Alkorkon 1:0 (0:4)
Van Der Vart 81
Sevilja - Atletiko Siudad 5:1 (4:2)
Navas 51, Kanute 59p, Fabiano 63, Karlos 65, 88 – Santamaria 46
Tenerife - Selta 0:1(1:2)
Danilo 82
Sporting Hihon - Rekreativo 1:1 (1:1) 2:4 penali
Baral 3 – Barales 29
Barselona – Kultural Leonesa 5:0 (2:0)
Krkić 52, 55, Rodrigez 63, Mesi 64, Ćavi 75
Deportivo - Mursija 0:0 (1:0)
Malaga – Saragosa 0:0 (1:1)

Sreda, 11. novembar:
Espanjol – Hetafe 1:1 (0:2)
Alonso 37 - Soldado 21
Atletik Bilbao – Rajo Valjekano 2:2 (0:2)
Ljorente 42, Martines 76 - Kolantes 72, Adu 78
Majorka – Valjadolid 1:0 (1:2)
Keita 44
Rasing Santander – Salamanka 4:1 (0:1)
Čite 37, 44, Muriljo (auto-gol) 58, Ćisko - Periso 19

Četvrtak, 12. novembar:
Almerija - Herkules 0:1(1:2)
Gomez 76

Parovi osmine finala Kupa Kralja:
Alkorkon – Barcelona
Atletiko Madrid – Sevilja
Valensija – Viljareal
Rajo Valjekano – Herkules/Almerija
Rasing Santander – Selta
Rekreativo – Deportivo la Korunja
Osasuna – Majorka
Malaga – Hetafe

strana 1 od 2 idi na stranu